Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Trwa rekrutacja do krakowskich przedszkoli

1 marca rozpoczęła się rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych. Także tym razem jest ona prowadzona w sposób elektroniczny, a w rekrutacji prowadzonej za pomocą serwisu Formico bierze udział ponad 150 przedszkoli. Rodzice mogą składać wnioski do 31 marca, do godz. 16.00, a wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone 21 kwietnia.

Fot. pixabay.com

W Krakowie rodzice mogą składać wnioski o przyjęcie swoich dzieci do samorządowych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w samorządowych szkołach podstawowych (w tym tzw. zerówek) do 31 marca, do godz. 16.00. Tak jak w poprzednim roku, zapisy odbywają się za pomocą elektronicznego serwisu rekrutacyjnego Formico. Jest w nim dostępnych aż 19 958 miejsc, w tym 17 886 w samorządowych przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych. Z rekrutacji za pomocą wspomnianego serwisu korzystają niektóre niesamorządowe przedszkola (publiczne) – także w nich czeka aż 2 072 miejsc.

Przypominamy, że w marcowej rekrutacji biorą udział wyłącznie dzieci zapisywane do przedszkola po raz pierwszy. Nie uczestniczą w niej dzieci kontynuujące wychowanie przedszkolne w tym samym miejscu – ich rodzice składali jedynie deklarację kontynuacji, którą należało złożyć w przedszkolu do 28 lutego.

Terminarz rekrutacji na rok szkolny 2023/2024:

  • 1–31 marca – składanie przez rodziców wniosków o przyjęcie do przedszkola / oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej (do 5 kwietnia przewodniczący komisji rekrutacyjnej może żądać dokumentów potwierdzających oświadczenia)
  • 21 kwietnia, godz. 9.00 – ogłoszenie wyników naboru. Listy dzieci zakwalifikowanych wywieszane są w przedszkolach / szkołach uczestniczących w rekrutacji. Ponadto rodzice, którzy podali we Wniosku o przyjęcie adres mailowy, otrzymują wiadomość na skrzynkę pocztową. Rodzice, którzy wskazali więcej niż jedno przedszkole / szkołę – uzyskują informację o wynikach rekrutacji w przedszkolu / szkole wskazanym / wskazanej przez nich jako pierwsze / pierwsza
  • 24 kwietnia–9 maja – potwierdzanie przez rodziców woli uczęszczania dziecka do przedszkola / oddziału przedszkolnego w szkole. Brak potwierdzenia w tym terminie jest równoznaczny z rezygnacją z miejsca w danym przedszkolu / oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej
  • 10 maja, godz. 12.00 – ogłoszenie list przyjętych i nieprzyjętych oraz liczby wolnych miejsc (od tej daty rodzice mogą składać wnioski do komisji rekrutacyjnej o uzasadnienie odmowy przyjęcia, a następnie odwołania od rozstrzygnięcia komisji do dyrektora przedszkola/szkoły).

Terminarz rekrutacji uzupełniającej:

  • 25 maja–5 czerwca – składanie przez rodziców wniosków o przyjęcie do przedszkola / oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej (do 6 czerwca przewodniczący komisji rekrutacyjnej może żądać dokumentów potwierdzających oświadczenia); składanie wniosków jedynie w formie papierowej osobno do każdego przedszkola / szkoły podstawowej (brak możliwości wprowadzania wniosków przez system informatyczny)
  • 21 czerwca, godz. 9.00 – ogłoszenie wyników naboru. Listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych wywieszane są w przedszkolu / szkole, do którego/ której złożony został wniosek w rekrutacji uzupełniającej
  • 22–29 czerwca – potwierdzanie przez rodziców woli uczęszczania dziecka do przedszkola / oddziału przedszkolnego w szkole. Brak potwierdzenia w tym terminie jest równoznaczny z rezygnacją z miejsca w danym przedszkolu / oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej
  • 30 czerwca, godz. 9.00 – ogłoszenie list przyjętych i nieprzyjętych w wyniku rekrutacji uzupełniającej.

Oferta przedszkoli i szkół podstawowych prowadzących oddziały przedszkolne dostępna jest w serwisie rekrutacyjnym Formico.

Kryteria naboru do krakowskich przedszkoli samorządowych określa art. 131 ust. 2 ustawy z 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz.U. z 2021 r. poz. 1082, z późn. zm.) oraz uchwała Rady Miasta Krakowa z 15 marca 2017 r.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-03-03
Data aktualizacji: 2023-03-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź