Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Minecraft – zbudujmy razem zieloną Metropolię Krakowską

„Minecraft – zbudujmy razem zieloną Metropolię Krakowską” to przedsięwzięcie realizowane przez Stowarzyszenie Metropolia Krakowska i Fundację Sendzimira. Uczniowie w nim uczestniczący będą odkrywać, poznawać, planować i projektować przyrodę w miastach wykorzystując przy tym grę komputerową Minecraft.

Fot. Interlace Digital Gaming Program

Aktualnie organizatorzy poszukują szkoły partnerskiej do udziału w projekcie pilotażowym. O uczestnictwo mogą starać się szkoły podstawowe z terenu gmin członkowskich Metropolii Krakowskiej. Zgłoszenia można przesyłać do 31 marca.

Przystępująca do projektu szkoła może zaproponować jedną lokalizację – teren nie większy niż 25 km2, który zostanie zdigitalizowany i odtworzony w grze, a następnie wykorzystany jako podstawa do przeprowadzenia warsztatów dla grupy młodzieży (od 10 do 40 osób) w wieku powyżej 11 lat.

Warsztaty mają poszerzyć świadomość ekologiczną uczniów oraz wiedzę na temat rozwiązań opartych na naturze. Organizatorzy chcą poznać pomysły młodych ludzi na zazielenienie zurbanizowanej przestrzeni, poprawę jej jakości oraz dostosowanie do aktualnych wyzwań i swoich potrzeb.

Szkoła partnerska otrzyma oprogramowanie niezbędne do przeprowadzenia warsztatów, szkolenie i wparcie techniczne w użytkowaniu oprogramowania, pomoc w przygotowaniu warsztatów, w tym scenariusz oraz pakiet wskazówek. Wśród zobowiązań szkoły partnerskiej znajdują się m.in. przeprowadzenie warsztatów z wykorzystaniem swojego obiektu oraz z pomocą kadry dydaktycznej i wspomagającej w terminie między 15 maja a 30 czerwca.

Wszystkie szczegóły na temat projektu oraz formularze zgłoszenia znajdują się w regulaminie.

Zobacz więcej informacji o projekcie.

Swoje zgłoszenia zainteresowane szkoły wysyłają na adres: biuro@metropoliakrakowska.pl. Będą one podlegać ocenie formalnej i merytorycznej. Ogłoszenie wyników nastąpi 5 kwietnia.

Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach projektu INTERLACE: INTERnational cooperation to restore and connect urban environments in Latin AmeriCa and Europe.

 

pokaż metkę
Autor: Małgorzata Malina / Wydział Gospodarki Komunalnej i Klimatu
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-03-03
Data aktualizacji: 2023-06-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź