Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Weekend w Krakowie – sprawdź, co się dzieje w mieście!

Bogata oferta muzeów, spacery po Krakowie, darmowe ślizgawki – poznaj nasze propozycje na weekend w Krakowie!

Fot. Bogusław Świerzowski / kraków.pl

Więcej propozycji spędzenia wolnego czasu w ferie zobaczycie w naszej specjalnej zakładce.

Wybierz się na spacer i zdobądź odznakę przyjaciela Krakowa

Koło Grodzkie PTTK w Krakowie zaprasza na kolejne spacery po Krakowie w ramach 51. sezonu akcji „Zdobywamy Odznakę Przyjaciela Krakowa”. Aby wziąć udział w akcji, wystarczy zgłosić się na miejsce zbiórki wskazane w programie, Dzięki wsparciu Wydziału ds. Turystyki Urzędu Miasta Krakowa, udział w spacerach jest bezpłatny.

Festiwal Teatrów dla Dzieci

Jak co roku w czasie ferii zimowych, Nowohuckie Centrum Kultury organizuje Festiwal Teatrów dla Dzieci. Służy nie tylko popularyzacji sztuki teatralnej wśród dzieci i młodzieży, ale także kształceniu kultury teatralnej i wyrabianiu nawyków obcowania ze sztuką.

  • niedziela, 5 lutego, godz. 11.00 i 13.00
    „Do góry” – Zdrojowy Teatr Animacji w Jeleniej Górze (spektakl dla najnajów)
    godz. 11.00 i 13.00
    „Dobre rady Lisa Witalisa” – O! Teatr z Jaworzna

Muzeum Fotografii

MuFo Rakowicka, ul. Rakowicka 22A, niedziela, 5 lutego, godz. 12.00. Oprowadzanie z przewodnikiem po wystawie głównej „Co robi zdjęcie?”. Ponad 1000 obiektów, w tym niemal 300 aparatów fotograficznych – ten gąszcz warto zobaczyć z przewodnikiem. Pytając „Co robi zdjęcie?” – a więc „jak działa”, ale także, w kolokwialnym rozumieniu – „co tworzy” czy „co składa się na” zdjęcie, kuratorzy wystawy głównej Muzeum Fotografii w Krakowie sięgają po szereg tematów związanych z procesem fotografowania i sposobami wykorzystania zdjęć.

Drążenie miasta – święto Rynku Podziemnego

Rynek Podziemny, oddział Muzeum Krakowa, zaprasza na wydarzenia w ramach święta oddziału, które potrwa do 5 lutego. Odbędą się sobotnie spacery i warsztaty, a w ostatnią niedzielę stycznia zajęcia dla rodzin z dziećmi.

TAURON Arena Kraków zaprasza na łyżwy

Zewnętrzne lodowisko, które powstało przy TAURON Arenie Kraków od strony parku Lotników Polskich, działa codziennie od godz. 9.00 do 21.00.

Darmowe ślizgawki na lodowisku przy NCK-u

Codziennie w trakcie ferii zimowych każdy, w wieku 6-24 lat, może skorzystać z darmowych ślizgawek w godzinach przedpołudniowych na lodowisku przed Nowohuckim Centrum Kultury.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Anna Duda
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-02-03
Data aktualizacji: 2023-02-05
Powrót

Zobacz także

Znajdź