Nasze miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

42 nowohuckie ulice z nową nawierzchnią

W ciągu ostatnich kilku lat sukcesywnie remontowane są kolejne nowohuckie ulice i chodniki. Tylko w latach 2020–2022 udało się „odświeżyć” 42 z nich. Wkrótce nowa nawierzchnia pojawi się także na ul. Stalowej, Niepokalanej Panny Marii czy al. Przyjaźni.

Nowa Huta
Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa

W pierwszej kolejności Zarząd Dróg Miasta Krakowa wyremontował ulice, które są najczęściej uczęszczane i zgłaszane przez mieszkańców jako konieczne do „liftingu”. Krakowianie w swoich zgłoszeniach zwracali uwagę przede wszystkim na prace związane z chodnikami i jezdniami. Takie prace ZDMK realizuje poprzez bieżące utrzymanie i prace nakładkowe. Oczekiwania mieszkańców uwzględniane są także podczas planowania prac.

W 2020 r. prace remontowe prowadziliśmy na ulicach: Kocmyrzowskiej, Gustawa Morcinka – boczna, Godebskiego, Architektów, Grębałowskiej, Petofiego, Zagościniec (od Zawielgusie do Jaskrowej), Hynka, Ciepłowniczej, Pisarka, Pokrzywki, Jadźwingów, Andegaweńskiej, Bogusza (chodniki), Okulickiego, Bulwarowej, Mościckiego, Gajocha, Wiśniowy Sad, Cerchów, Daniłowskiego, Zachemskiego, Osiedlowa na os. Krakowiaków, Powiatowej.

W 2021 r. prace realizowane były m.in. na ulicach: Architektów, Grębałowskiej. Z kolei w ubiegłym roku (2022) odnowiono m.in. ulice: Sołtysowską, Ciepłowniczą, al. Pokoju, Mościckiego, Zielony Jar, Blokową, Twaroga, Stokową, Klasztorną, Braci Schindlerów, Popielidów, Spytka z Melsztyna. W 2023 r. rozpoczęliśmy prace na ulicach: Obwodowej, Bogusza, al. Róż, planujemy prace na ul. Stalowej.

Część ulic wymaga inwestycji – niektóre są w fazie wypełniania określonych procedur, np. przebudowa ul. Niepokalanej Panny Marii (trwają prace projektowe), przebudowa torowiska w al. Solidarności (trwają prace projektowe), przebudowa al. Przyjaźni (skompletowana została już dokumentacja inwestycji, jeśli zadanie znajdzie się w budżecie, będzie można ogłosić przetarg na realizację prac).

pokaż metkę
Autor: Kamil Popiela
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-01-31
Data aktualizacji: 2023-02-20
Powrót

Zobacz także

Znajdź