Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Weekend w Krakowie – sprawdź, co się będzie działo!

To wyjątkowy weekend! Dzisiaj 31. finał WOŚP. Siedzibą sztabu WOŚP jest magistrat przy pl. Wszystkich Świętych 3-4. Rozpoczynają się również ferie – zachęcamy do zapoznania się z propozycjami spędzenia wolnego czasu w naszym mieście. 

Fot. Jan Graczyński

31. finał WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zawsze może liczyć na Kraków. To jedna z tych inicjatyw, które wyzwalają w nas mnóstwo chęci do działania w szczytnym celu. Dzisiaj odbywa się 31. finał akcji. Pełną listę wydarzeń znajdziecie tutaj. Przypominamy też o trwających licytacjach:

​Ferie w mieście

Zapraszamy do specjalnie przygotowanej zakładki. Znajdziecie w niej propozycje dla najmłodszych, spędzających rozpoczynające się ferie zimowe w naszym mieście.

Bieg Wielkich Serc

Dzisiaj, 29 stycznia, w Krakowie odbyła się także jubileuszowa, dziesiąta edycja Biegu Wielkich Serc – coroczna impreza biegowa organizowana przez krakowskich harcerzy dla mieszkańców i pasjonatów biegania. Całkowita kwota z opłat startowych zostanie przekazana na rzecz finału WOŚP.

Charytatywny koncert „Kolędy do nieba”

W kolegiacie św. Anny w Krakowie odbędzie charytatywny koncert na rzecz Kliniki Nefrologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup wyposażenia gabinetu USG w klinice.

Sinfonietta Cracovia i Kroke zagrają w Łaźni Nowej

W kolejnym koncercie cyklu Sinfonietta Nova w świeżej odsłonie zabrzmią utwory legendarnego krakowskiego zespołu Kroke. Brzmienia różnych zakątków Europy i klezmerskie improwizacje zostały zaaranżowane przez Krzysztofa Herdzina tak, aby stworzyć dialog pomiędzy orkiestrę smyczkową, instrumentami dętymi oraz muzykami zespołu Kroke. Koncert dzisiaj, o godz. 18.00 na scenie Teatru Łaźnia Nowa.

„Wyspia” – sztuka współczesna na Wawelu

Za­mek Królewski na Wawelu nie przestaje zaskakiwać! 26 stycz­nia na dziedzińcu zewnętrznym stanęła „Wyspia”. To współ­czes­na in­sta­lacja ar­tys­tyczna Kingi Nowak inspi­rowana twórczością Stanisława Wys­piań­skie­go, która w symboliczny spo­sób spełnia jedno z jego największych marzeń – pozostawienia swojego śladu w tym wyjątkowym miejscu.

Akademia Sztuk Pięknych zaprasza na obchody Roku Matejki

Rok 2023 został ogłoszony Rokiem Jana Matejki. Z tej okazji, a także dla upamiętnienia 185. rocznicy urodzin i 130. rocznicy śmierci artysty Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie zaplanowała wydarzenia poświęcone patronowi uczelni. Można już oglądać inauguracyjną wystawę „Gypsum Flesh Story”.

Powstanie styczniowe w Krakowie – wystawa w pałacu Krzysztofory

W tym roku przypada 160. rocznica wybuchu powstania styczniowego, najdłużej trwającego polskiego zrywu niepodległościowego w okresie zaborów. Z tej okazji Muzeum Krakowa przygotowało okolicznościową prezentację pamiątek związanych z tym wydarzeniem. Można je oglądać w ramach wystawy stałej w pałacu Krzysztofory przy Rynku Głównym 35.

Premiera spektaklu „Dzikorosła” w Cricotece

Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka w Krakowie zaprasza dziś o godz. 18.30 na premierę spektaklu „Dzikorosła” oraz rozmowę z Katarzyną Żeglicką. Wstęp wolny.


Przypominamy o zmianach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Więcej szczegółów tutaj

pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-01-27
Data aktualizacji: 2023-01-29
Powrót

Zobacz także

Znajdź