Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

„Pierwsze kroki na śniegu” – miejski program sportowy

Rozpoczęła się kolejna edycja prowadzonego przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie miejskiego programu sportowego „Pierwsze kroki na śniegu”. Program jest skierowany do uczniów klas IV i V z krakowskich szkół podstawowych i obejmuje bezpłatne uczestnictwo w nauce jazdy na nartach lub snowboardzie. Zajęcia odbywają się na stoku w stacji narciarskiej Podstolice-Ski. Zapisy zostały uruchomione 26 stycznia. Duże zainteresowanie zajęciami sprawiło, że limit miejsc został już wyczerpany.

Fot. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie

Program skierowany jest w szczególności do uczniów nieumiejących jeszcze jeździć na nartach lub snowboardzie.

W ramach programu „Pierwsze kroki na śniegu” każdy z uczestników w okresie do 9 marca weźmie udział w czterech wyjazdach szkoleniowych na stok narciarski w Podstolicach, gdzie każdorazowo przewidziane są dwie godziny lekcyjne nauki jazdy na nartach lub snowboardzie (dwie lekcje po 45 min. każda).

Dla każdego uczestnika programu organizator zapewnia: transport, karnety na wyciągi, wypożyczenie sprzętu narciarskiego wraz z kaskiem, instruktorów oraz ciepłą herbatę po zakończeniu zajęć.

Wyjazdy rozpoczynają i kończą się przed Krakowskim Szkolnym Ośrodkiem Sportowym, od strony al. Powstania Warszawskiego 6.

Zapisy do programu rozpoczęły się w czwartek, 26 stycznia o godz. 12.00 na stronie MOS Kraków-Wschód. Zgłoszeń dokonywały szkoły. Każda mogła zapisać maksymalnie jedną grupę wraz z opiekunami (45 uczniów i minimum trzech opiekunów).

Program jest finansowany ze środków budżetowych Gminy Miejskiej Kraków.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-01-26
Data aktualizacji: 2023-02-20
Powrót

Zobacz także

Znajdź