Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Zrealizuj wiosenne wydarzenie kulturalne z dofinansowaniem miasta

Już po raz kolejny miasto ogłosiło konkurs na dofinansowanie wydarzeń kulturalnych realizowanych w Krakowie w terminie: 20 marca – 16 lipca. Do rozdysponowania na przedsięwzięcia, które sprawią, że oferta kulturalna miasta będzie jeszcze ciekawsza, Kraków planuje przeznaczyć 200 tys. zł. Propozycje inicjatyw można zgłaszać do 14 lutego.

Fot. pixabay.com

Do konkursu można zgłaszać oferty na realizację różnorodnych przedsięwzięć kulturalnych planowanych w okresie 20 marca – 16 lipca. Konkurs skierowany jest do prowadzących działalność statutową w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego. Oczekiwana kwota dotacji nie może przekraczać 50 tys. zł i 90 proc. całkowitych kosztów realizacji zadania. Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć tutaj.

Konkurs na dofinansowanie wiosennych wydarzeń kulturalnych wynika z założeń Programu Rozwoju Kultury w Krakowie do roku 2030. Celem zadania jest wzrost atrakcyjności oferty kulturalnej z uwzględnieniem promocji twórczości i dorobku laureatów Stypendium Twórczego Miasta Krakowa.

Miasto regularnie dofinansowuje wydarzenia kulturalne organizowane w Krakowie. W 2022 r. na ten cel z budżetu miasta przeznaczono łącznie 1,38 mln zł. Dzięki dofinansowaniu odbyły się na przykład: wystawa wirtualnych smoków BESTIARIUM w przestrzeni miejskiej, projekt „Klinika zabawek#2: Trudne pytania” czy nagradzany ukraińsko-polski spektakl o prezydencie Zełenskim Teatru Nowego Proxima.

pokaż metkę
Autor: Anna Latocha
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-01-24
Data aktualizacji: 2023-02-03
Powrót

Zobacz także

Znajdź