Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Powstaje układ drogowy łączący ul. Nowohucką i Galicyjską

Trwa budowa nowego układu drogowego, który połączy ul. Nowohucką z ul. Galicyjską. W najbliższych dniach czekają nas zmiany w organizacji ruchu na ul. Ciepłowniczej.

Zarząd Dróg Miasta Krakowa
Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Harmonogram zmian:

  • do 29 stycznia zwężona została jezdnia ul. Ciepłowniczej (prawy pas w kierunku ul. Nowohuckiej) pomiędzy ul. Skręconą a przejazdem kolejowym; na skrzyżowaniu ul. Ciepłowniczej z ul. Nowohucką dostępne są wszystkie pasy
  • od 30 stycznia do 3 lutego zamknięta została ul. Ciepłownicza pomiędzy ul. Skręconą a przejazdem kolejowym. Ciąg pieszy zachowany po prawej stronie jezdni, w kierunku ul. Nowohuckiej. Brak możliwości skrętu w lewo z ul. Skręconej w ul. Ciepłowniczą. Objazdy dla kierowców wyznaczono ulicami: Ciepłowniczą, Isep, Ogłęczyzna, Sołtysowską, Centralną, al. Pokoju i Nowohucką.
  • od 3 lutego deweloper ruszył z pracami na ul. Nowohuckiej. Już teraz kierowcy mogą korzystać z prawoskrętu z ul. Ciepłowniczej w ul. Nowohucką. Wykonana zostanie zatoka autobusowa w ciągu ul. Nowohuckiej (w kierunku al. Pokoju), ciąg pieszo-rowerowy (od strony sklepu Selgros) – przed i za skrzyżowaniem z ul. Arctowskiego, dokończone zostaną prace związane z przebudową wyspy na skrzyżowaniu ul Nowohuckiej i Arctowskiego.
  • od 6 lutego przesunięty zostanie przystanek autobusowy „Elektrociepłownia Kraków” (od ronda Dywizjonu 308) w tymczasową lokalizację, przed skrzyżowaniem (do piątku, 24 lutego).

Realizacja prac uzależniona jest od warunków pogodowych. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to od dziś, 3 lutego, od ok. godz. 22.00 ul. Ciepłownicza zostanie całkowicie otwarta dla ruchu. W przeciwnym wypadku zostanie otwarta z utrzymanym zwężeniem i roboty wydłużą się do ok. 10 lutego.

Prace na ul. Nowohuckiej potrwają do piątku, 3 marca.

Za roboty odpowiada deweloper w ramach inwestycji niedrogowej. Obejmują one przebudowę i budowę infrastruktury podziemnej, a także prace brukarskie i bitumiczne.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-01-24
Data aktualizacji: 2023-02-05
Powrót

Zobacz także

Znajdź