Rada Miasta rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kiedy wybory do dzielnic?

Termin wyborów do rad dzielnic, harmonogram prac w 2023 i systemem identyfikacji wizualnej w dzielnicach – tymi tematami zajmowali się podczas konwentu przewodniczący 18 dzielnic Krakowa.

Fot. Joanna Górska

- Kadencja trwa 5 lat, a wybory do rad dzielnic zarządza Rada Miasta Krakowa w drodze uchwały, wyznaczając ich termin na dzień wolny od pracy, przypadający nie wcześniej niż 14 dni przed upływem kadencji Rady i nie później niż 30 dni od dnia zakończenia kadencji Rady – przypominał Sekretarz Miasta Krakowa Antoni Fryczek.

- Obecna kadencja kończy się 2 grudnia 2023 r. – kontynuował Sekretarz Miasta - w związku z tym poruszamy się w przedziale czasowym od 19 listopada 2023 r. do 1 stycznia 2024 r. W dyskusji większość przewodniczących dzielnic zarekomendowała do rozważenia dwa terminy - 3 lub 10 grudnia.

Przewodniczący Konwentu Rafał Komarewicz podkreślił, że decyzja w sprawie terminu wyborów zostanie podjęta po konsultacjach z Komisją Główną oraz Przewodniczącymi Klubów. 

Kampanie zaplanowane na 2023 rok

Podczas pierwszego w tym roku spotkania Przewodniczący Rad i Zarządów Dzielnic wysłuchali prezentacji dotyczącej Systemu Identyfikacji Wizualnej miasta Krakowa. – Dobrze się złożyło, że już na początku roku możemy się z Państwem podzielić naszymi planami  – mówiła Dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej Monika Chylaszek. Omawiając poszczególne kampanie zaplanowane na 2023 rok takie jak: „Kraków. Wszechświat możliwości”, „Kraków w formie” - kampania sportowo-rekreacyjna”, „Kraków w dobrym klimacie”, „Płacę podatki w Krakowie”, Monika Chylaszek podkreśliła, że liczy na współpracę dzielnic z urzędem w tym zakresie.

pokaż metkę
Autor: Joanna Górska
Osoba publikująca: Małgorzata Kubowicz
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2023-01-20
Data aktualizacji: 2023-01-20
Powrót

Zobacz także

Znajdź