Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

„European Planning Meeting” – konferencja AEGEE w Krakowie

Od 15 do 19 lutego w Krakowie odbędzie się „European Planning Meeting” – międzynarodowa konferencja studencka, którą organizuje AEGEE Kraków. Rozmowy będą dotyczyć przyszłości Europy po brexicie, pandemii Covid-19 i rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

European Planning Meeting AEGEE 2023
Fot. materiały prasowe

Celem wydarzenia jest edukacja członków organizacji w wyżej wymienionych kwestiach w postaci konferencji tematycznych, stworzenie forum do dyskusji i wymiany poglądów oraz podjęcie decyzji co do funkcjonowania organizacji na cały przyszły rok.

Ceremonia otwarcia konferencji odbędzie się w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Z kolei spotkania tematyczne będą prowadzone w budynku Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ.  

AEGEE to jedna z największych interdyscyplinarnych organizacji studenckich działających w Europie. Funkcjonuje w 40 krajach, zrzeszając 13 tys. członków. Powstała w 1985 roku w Paryżu.

AEGEE jest organizacją pozarządową, politycznie niezależną i apartyjną. Działalność AEGEE skupia się na zachęcaniu studentów oraz młodych ludzi w Europie do pełnienia aktywnej roli w społeczeństwie. Kreuje przestrzeń do dyskusji oraz daje możliwość nauki i samorozwoju za pośrednictwem wspierania edukacji nieformalnej, zdrowia psychicznego oraz równości społecznej poprzez organizowanie projektów i wydarzeń z tym związanych.

Więcej informacji na Facebooku i Instagramie.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-01-20
Data aktualizacji: 2023-02-03
Powrót

Zobacz także

Znajdź