Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Miejski Rzecznik Konsumentów radzi przed feriami

Zbliżają się ferie zimowe dla uczniów z Krakowa. Zachęcamy do zapoznania się z poradami Miejskiego Rzecznika Konsumentów przed planowaniem zimowego wypoczynku.

Fot. pixabay.com

– Zapisując dzieci na zimowy wypoczynek, koniecznie sprawdźmy organizatora – gdzie jest zarejestrowany, jakie ma doświadczenie w organizacji imprez, ile lat działa na rynku, jakie są opinie jego klientów – zwraca uwagę Jerzy Gramatyka, Miejski Rzecznik Konsumentów.

Szczególnie uważnie należy sprawdzać wyjątkowo atrakcyjne oferty cenowe zamieszczone w mediach społecznościowych z pięknym zdjęciem i jedyną formą kontaktu poprzez telefon lub komunikator. Takie oferty najlepiej weryfikować w odpowiedniej komórce Urzędu Miasta i Gminy. Sprawdzimy w ten sposób, czy dany podmiot jest zarejestrowany, a podany adres faktycznie istnieje.

– Wszyscy oszczędzamy pieniądze, ale róbmy to z głową. Zdrowie i nasze bezpieczeństwo są bezcenne, dlatego powinniśmy sprawdzić nie tylko organizatora wyjazdu, ale również przewoźnika. W tym celu możemy zgłosić autokar do kontroli przez policję lub Inspekcję Transportu Drogowego. Jeśli wybieramy się w góry lub na narty, zachęcamy do zainstalowania specjalnej aplikacji w telefonie, która w razie potrzeby ułatwia kontakt z GOPR – mówi Miejski Rzecznik Konsumentów.

Zachęca również do wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków na czas wyjazdu.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-01-19
Data aktualizacji: 2023-01-27
Powrót

Zobacz także

Znajdź