Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Tłumy dzieci na turnieju „My też gramy w ręczną”

Ponad 80 dzieci wzięło udział w turnieju „My też gramy w ręczną”, który odbył się w małej hali TAURON Areny Kraków przy okazji rozgrywanych aktualnie m.in. w stolicy Małopolski mistrzostw świata.

Fot. ZPRP

Rywalizacja młodych adeptów piłki ręcznej była zarówno okazją do sportowej zabawy, jak i promocji imprezy, którą organizują wspólnie Polska oraz Szwecja. Udział w turnieju wzięły dzieci w wieku 7-9 lat z klas 1-3 szkół podstawowych w Rudzie Śląskiej, Wąchocku, Chrzanowie, Wilczyskach, Libuszy, Spytkowicach, Krakowie i Mielcu. Później wszyscy młodzi piłkarze ręczni usiedli wspólnie na trybunach TAURON Areny Kraków, żeby obejrzeć mecze mistrzostw świata i dopingować dorosłych zawodników.

Puchary i nagrody najmłodszym adeptom szczypiorniaka wręczał też m.in. legendarny bramkarz reprezentacji Polski, a dziś wiceprezes ZPRP ds. szkolenia sportowego Sławomir Szmal. – Jestem pod wrażeniem zaangażowania uczestników. To były minimistrzostwa. Ten turniej jest dowodem na to, że śmiało możemy z naszą dyscypliną docierać do najmłodszych, bo piłką ręczną można się bawić nawet w tym wieku – podsumował Sławomir Szmal.

Praca u podstaw Związku Piłki Ręcznej w Polsce podczas trwających mistrzostw świata zakłada jak najszerszą promocję piłki ręcznej wśród najmłodszych. To czas, który trzeba wykorzystać, żeby w przyszłości nasza reprezentacja mogła wybierać wśród najlepszych i być coraz mocniejsza.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-01-17
Data aktualizacji: 2023-01-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź