Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Rusza III edycja Krakowskiego Archipelagu Kultury

Teatr Ludowy i Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży zapraszają pracowników instytucji kultury, animatorów, edukatorów, nauczycieli oraz freelancerów pracujących w sferze kultury do udziału w III edycji Krakowskiego Archipelagu Kultury. Tegoroczny program będzie realizowany pod hasłem „Kultura wtajemniczenia”. Czas na zgłoszenia tylko do poniedziałku, 6 lutego.

Fot. materiały prasowe

Krakowski Archipelag Kultury to program szkoleń, zajęć z ekspertami i wydarzeń kulturalnych, których celem jest podnoszenie kompetencji zawodowych osób działających w sferze i na rzecz upowszechniania kultury na wszelkich polach.

Tegoroczny program obejmuje pięć niezależnych modułów. Każdy z nich jest niezależną jednostką – dwudniowym kursem ogniskującym swoją tematykę wokół zagadnienia związanego z wybranym aspektem problematyki i pracy beneficjentów projektu.

Uczestnicy i adresaci projektu mogą skorzystać z wybranego modułu bądź zrealizować cały cykl lub jego część. Uczestnicy, którzy wezmą udział w przynajmniej czterech modułach, będą mogli ubiegać się o wsparcie finansowe na realizację autorskiego projektu wraz z prowadzoną przez siebie grupą w macierzystej instytucji.

W ramach programu uczestnicy zdobędą pięć sprawności, pięć stopni wtajemniczenia, które poszerzą, pogłębią i twórczo rozwiną zakresy i konteksty ich codziennej pracy i aktywności.

Na program składa się pięć modułów:

  • Czuły przewodnik – prowadzenie grupy artystycznej – inspiracje do pracy twórczej
  • Obecny towarzysz – dostępność, jak pracować z osobami o specjalnych potrzebach
  • Wspierający akuszer – sztuka, jako narzędzie wsparcia w procesie pracy z grupą
  • Inspirujący kreator – bogactwo animacji – najbardziej inspirujące przejawy twórczości artystycznej zaangażowanej społecznie oraz funkcjonującej na styku kilku dyscyplin
  • Świadomy mędrzec – zdobywanie kompetencji kultury, w zakresie samodzielnego tworzenia narracji kulturowych.

Dodatkowe informacje oraz harmonogram można znaleźć tutaj.

III Krakowski Archipelag Kultury

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-01-16
Data aktualizacji: 2023-02-06
Powrót

Zobacz także

Znajdź