Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Jubileuszowy 20. Cracovia Maraton startuje w kwietniu

Przy okazji 20. Cracovia Maraton zorganizowane zostaną tradycyjne wydarzenia towarzyszące. Jednym z nich będzie Bieg Nocny na 10 km, który odbędzie się dzień wcześniej, czyli 22 kwietnia. Zapisy na ten bieg rozpoczną się na początku lutego. Zgłoszenia do udziału w głównym maratonie trwają od końca października. Na liście startowej znajduje się ponad 3 tys. osób.

Fot. ZIS

23 kwietnia startuje 20. Cracovia Maraton

W tym roku będziemy obchodzić jubileusz 20-lecia Cracovia Maratonu. Do biegu głównego na dystansie 42 km i 195 m zapisy trwają od 26 października 2022 roku, a na liście startowej widnieje już ponad 3300 osób. W krakowskim maratonie zawsze rywalizują też osoby z niepełnosprawnościami. Wśród nich są sportowcy na wózkach. Zanim 23 kwietnia (niedziela) o godz. 9:00 na trasę ruszą biegacze, wcześniej wystartują zawodnicy w kategoriach handbike, rim push oraz active wheelchair i również pokonają pełny królewski dystans – 42 km i 195 m.

Zapisz się tutaj.

 

A dzień wcześniej – Bieg Nocny

Okazji do startu na innych biegowych dystansach nie zabraknie dzień wcześniej – w sobotę, 22 kwietnia.

Na początku lutego rozpoczną się zapisy do największego z sobotnich wydarzeń – ósmej edycji Biegu Nocnego na 10 km, który odbędzie się w wieczór poprzedzający 20. Cracovia Maraton – 22 kwietnia o godz. 21:30. Po raz czwarty z rzędu uczestnicy wystartują i zafiniszują tam, gdzie maratończycy – na Rynku Głównym! Widok oświetlonych zabytków i uliczek Starego Miasta z perspektywy biegacza to niepowtarzalne doznanie, o czym zgodnie zaświadczają zawodnicy mający za sobą udział w tej imprezie. Wyjątkowe są też start i meta w blasku świateł oraz przy głośnym dopingu tłumu kibiców na Rynku Głównym w Krakowie. W tym roku w Biegu Nocnym na 10 km będzie mogło wystartować aż 6000 osób, które najpóźniej 22 kwietnia 2023 roku ukończą 18 lat. Czas na pokonanie trasy to 1,5 godziny.

Inne wydarzenia

Również w sobotę, 22 kwietnia już po raz 16. uczestnicy Mini Cracovia Maraton uczczą pamięć Piotra Gładkiego – triumfatora IV edycji krakowskiego maratonu, który jako pierwszy (i jedyny dotychczas) Polak wygrał Cracovia Maraton, a dwa tygodnie później tragicznie zginął w wypadku drogowym. W biegu na symbolicznej trasie o długości 4,2 km wokół Błoń Krakowskich mogą wziąć udział już trzynastolatkowie. Ten dystans przebiec, a nawet przemaszerować może właściwie każdy, bo jest na to 45 minut.

W przeddzień 20. Cracovia Maraton po raz 16. odbędzie się też Cracovia Maraton na Rolkach. Zawody towarzyszą krakowskiemu maratonowi nieprzerwanie od 2006 roku. Trasa o długości 42 km i 195 m prowadzi wokół Błoń Krakowskich. Należy ją pokonać w czasie maksymalnie 3 godzin. W rywalizacji mogą wziąć udział osoby, które najpóźniej w dniu imprezy ukończą 18 lat.


Informacje odnośnie dokładnych terminów rozpoczęcia przyjmowania zgłoszeń do ósmej edycji Biegu Nocnego na 10 km, 16. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego, również 16. odsłony Cracovia Maraton na Rolkach i 20. Cracovia Maraton dla Zawodników Niepełnosprawnych na Wózkach będą sukcesywnie podawane w kolejnych komunikatach.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-01-13
Data aktualizacji: 2023-01-25
Powrót

Zobacz także

Znajdź