Rada Miasta rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Siema! W tym roku znów gramy dla WOŚP – licytuj nasze aukcje

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała już po raz 31. Od wielu lat w pomoc włącza się też Rada Miasta Krakowa. Tym razem na aukcjach, na które dary przekazał Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Rafał Komarewicz, wylicytować będzie można wyjątkowe puzzle i plakat „Kraków” autorstwa Andrzeja Mleczki oraz tabliczkę ze skweru Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z dedykacją od Jurka Owsiaka wraz z gadżetami WOŚP.

Fot. Filip Radwański

- Od zawsze wspieram Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W tym roku, po raz kolejny chcę być częścią tej dobrej energii, dlatego z przyjemnością przekazuję na licytację puzzle i plakat „Kraków” z autografem znakomitego rysownika i satyryka Andrzeja Mleczki – mówi Rafał Komarewicz, przewodniczący RMK.

Wylicytuj plakat Honorowego Obywatela Krakowa

Krakowski Rynek to specyficzne, tętniące życiem miejsce. Jak je widzi Honorowy Obywatel naszego miasta? Oczywiście w charakterystyczny dla Andrzeja Mleczki, nieco prześmiewczy sposób, ale… również z pewną dozą sentymentu. Bo jeżeli rysuje się coś z taką pieczołowitością i szczegółem, to jasnym jest, że się to miejsce dobrze zna i kocha. Kraków jest Ci bliski, ale nadal cenisz sobie dobrą satyrę? Ten plakat jest dla Ciebie! W zestawie znajdziesz również puzzle z tym samym rysunkiem – z pewnością umilą one długie, zimowe wieczory – serdecznie zapraszamy do licytacji! Link do aukcji plakatu.

Plakat Kraków Andrzeja Mleczki

Tabliczka z nazwą skweru może być Twoja

- W stylowej, orkiestrowej czapce można w chłodne dni wybrać się na spacer. Oczywiście do Parku przy Szpitalu Żeromskiego, w którym znajdziecie… Skwer Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tak! Kraków ma skwer WOŚP! A my w Urzędzie Miasta Krakowa mamy pamiątkę po wizycie Jurka Owsiaka z okazji nadania nazwy temu zakątkowi. Pamiątka ta jest przedmiotem tej licytacji - to tabliczka z nazwą skweru. Na przedzie jest wygrawerowany napis: „Skwer Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”. Z tyłu znajdziecie dedykację od inicjatora WOŚP, brzmiącą: „Krakowska solidarność I-sza klasa. Siema, Jurek Owsiak 2022/2023” – zachwala kolejne przedmioty z aukcji dla WOŚP Rafał Komarewicz. Wraz z tabliczką zwycięzca aukcji otrzyma też czapkę z logo WOŚP oraz zdjęcie Jurka Owsiaka z autografem. Link do aukcji tabliczki.

Plakat i tabliczkę można wylicytować na aukcjach WOŚP: www.wosp.krakow.pl/aukcje/

31. Finał WOŚP zagra 29 stycznia 2023 roku pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą!
Gramy dla wszystkich - małych i dużych!”. - Dlaczego walka z sepsą? – pytają organizatorzy. Sepsa to zespół objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W przebiegu sepsy w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu i śmierci. Jak wynika z najnowszych badań, w skali globalnej sepsa jest przyczyną 20 proc. wszystkich zgonów. Według Światowej Organizacji Zdrowia, w 2017 roku sepsa wystąpiła u 49 milionów ludzi na świecie, a 11 milionów zmarło z jej powodu. Prawie połowa zachorowań dotyczyła dzieci (około 20 milionów), a w populacji do 5. roku życia sepsa była przyczyną 2,9 miliona zgonów.

 

pokaż metkę
Autor: Magdalena Bartlewicz
Osoba publikująca: Joanna Górska
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2023-01-12
Data aktualizacji: 2023-01-30
Powrót

Zobacz także

Znajdź