Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Ferie w mieście nie muszą być nudne!

Warsztaty plastyczne, teatralne, biblioteczne, taneczne czy filmowe – to tylko część propozycji, jakie na nadchodzące ferie zimowe przygotowały krakowskie centra kultury. Bogaty program zajęć gwarantuje, że najmłodsi krakowianie będą mogli nie tylko odpocząć i bezpiecznie bawić się z rówieśnikami, ale też szlifować talenty i zdobywać nowe umiejętności.

Fot. pixabay.com

Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki

Klub Kultury Chełm
ul. Chełmska 16

Klub Kultury Chełm zaprasza na „Ferie z kulturą – użytecznie i kreatywnie”. W programie:

 • 30 stycznia–3 lutego, godz. 10.00-13.00
  Warsztaty „Ekosztuka” – tworzenie i realizowanie projektów z materiałów wtórnych
 • 6-10 lutego, godz. 10.00-13.00
  Warsztaty „Leśne ferie”, czyli wyjścia do Lasu Wolskiego, gdzie uczestnicy będą m.in. budować szałas i grać w podchody. Liczba uczestników: 10 osób. Koszt: 50 zł / 3 godz.

Klub Kultury Łokietek
ul. Łokietka 267

Cykl 20 warsztatów w ramach „Zimy w mieście”. Warsztaty to dwugodzinne spotkania plastyczne, z grami planszowymi i zajęcia ekologiczne. Liczba uczestników: 15 osób / warsztat.

Klub Kultury Mydlniki
ul. Balicka 289

„Ferie z kulturą. Zimowe warsztaty artystyczne” od poniedziałku do piątku, w godz. 9.00–15.00. Tegoroczną inspiracją są bajki i utwory Jana Brzechwy. Codziennie na dzieci w wieku 7–12 lat czekają dwa warsztaty artystyczne. W programie: plastyka, rękodzieło, zajęcia muzyczne, sensoryczne, kreatywne i kulinarne. Dodatkowo program wzbogacą darmowe warsztaty z wolontariuszem Europejskiego Korpusu Solidarności prowadzone częściowo w języku angielskim. Liczba uczestników: 15 osób / warsztat. Koszt: 60 zł / 2 warsztaty. Istnieje możliwość wykupienia udziału w pojedynczych dniach lub przez cały tydzień.

Klub Kultury Paleta
ul. Wrocławska 91

Warsztaty „Magiczny świat filmu”. W programie m.in.: warsztaty plastyczno-filmowe „I ty możesz zostać superbohaterem” i projekt intermedialny „Moja scenografia filmowa”. Liczba uczestników: 12 osób. Koszt: 25 zł / warsztat.

Klub Kultury Przegorzały
ul. Kamedulska 70

Klub zaprasza na warsztaty artystyczno-kulturalne „Nowy cyfrowy świat” w dniach od 30 stycznia do 3 lutego oraz od 6 do 10 lutego. „Na warsztat weźmiemy sztukę cyfrową, nowe media i sztuczną inteligencję. Odkryjemy technologiczne ciekawostki wokół nas i sprawdzimy, kto radzi sobie z twórczością lepiej: my czy komputer?” – zachęcają organizatorzy.

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-12 lat.

Harmonogram:

 • godz. 9.00-10.00 – warsztat kulturoznawczy
 • godz. 10.00-12.00 – warsztaty animacji filmowej
 • godz. 12.00-13.30 – gry i zabawy językowe
 • godz. 13.30-15.30 – warsztaty plastyczne

Zapisy odbywały się do 20 stycznia. Liczba miejsc ograniczona. Dla posiadaczy Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+ klub oferuje zniżkę 50 proc. na wszystkie zajęcia. Wszelkie informacje są dostępne na stronie internetowej przegorzaly.dworek.eu.

Klub Kultury Wena
ul. ks. Meiera 11

„Ferie w magicznym świecie Pana Brzechwy” – cykl warsztatów kulturalnych dla dzieci w wieku 7–12 lat w terminie 30 stycznia–10 lutego. Uczestnicy spotkań dowiedzą się, czym jest teatr kamishibai, będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach lalkarskich, stworzą portrety unikatowymi technikami artystycznymi, ceramiczny zwierzyniec, a także będą mogli uczestniczyć w zajęciach dykcyjnych opartych na twórczości Brzechwy. Limit: 12–15 uczestników. Koszt: 30 zł /warsztat. Zapisy na stronie wena.dworek.eu.

Klub Kultury Wola
ul. Królowej Jadwigi 215

Klub Kultury Wola zaprasza warsztaty kulturalne. Czas trwania 9.00–15.00. W programie m.in. integracja, dwa bloki półtoragodzinnych warsztatów oraz godzinna animację z wolontariuszem z Francji. Liczba uczestników: 10–12 osób. Koszt: 60 zł / dzień.

Centrum Kultury Podgórza

Centrum Kultury Podgórza zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat na zajęcia organizowane w osiemnastu jednostkach: siedzibie głównej, Centrum Sztuki Współczesnej Solvay, Dworze Czeczów, Forcie Borek, Ośrodku Ruczaj oraz klubach: Aleksandry, Iskierka, Kostrze, Piaskownica, Przewóz, Rybitwy, Skotniki, Soboniowice, Swoszowice, Tyniec, Wola Duchacka, Wróblowice i Zbydniowice. Zajęcia będą się odbywały od poniedziałku do piątku, głównie w godzinach od 10.00 do 14.00 (poza nielicznymi wyjątkami).

Planowane są dwa rodzaje bloków zajęciowych. Pierwszy – Zimowe Zajęcia Edukacyjne będą miały charakter stacjonarny – w programie m.in. warsztaty teatralne, plastyczne, rękodzieła, podróżnicze. Drugi blok propozycji to Zimowy Klub Juniora, w ramach którego zostaną zorganizowane wycieczki, np. do Muzeum Inżynierii Miejskiej, manufaktury czekolady, pałacu Krzesztofory, Cricoteki, ale także poza Kraków: do parku miniatur w Inwałdzie czy do Bajki Pana Kleksa w Katowicach.

Szczegółowe informacje o programie w poszczególnych filiach CKP oraz cenach można znaleźć na stronie ckpodgorza.pl.

Nowohuckie Centrum Kultury

W czasie ferii zimowych NCK zaprasza wszystkie dzieci na Festiwal Teatrów Dla Dzieci, który służy nie tylko popularyzacji teatru wśród najmłodszych widzów, ale także wyrabianiu nawyków obcowania ze sztuką.

W tym roku, w środku zimy, w NCK zrobi się zielono. Tematem przewodnim tegorocznego festiwalu będzie ekologia. Poprzez teatralne spektakle, warsztaty i wystawy pokażą dzieciom piękno i różnorodność naszej planety. Festiwalowe inscenizacje odwołują się w rozmaity sposób do natury oraz zachęcają do refleksji nad ochroną tego co nas otacza.

Szczegółowy program na stronie festiwalteatrow.pl. Bilety na spektakle są cenie: 40/35 zł, a warsztatów w cenie 20 zł dostępne są na stronie nck.krakow.pl.

Oprócz spektakli teatralnych w czasie ferii NCK zaprasza również na warsztaty artystyczne, zajęcia rekreacyjne i oczywiście plenerowe lodowisko. Bilet wstępu na lodowisko: 10 zł.

Krakowskie Forum Kultury

KFK zaprasza na warsztaty dla dzieci, w tym muzyczne, plastyczne, ruchowe, taneczne i kreatywne – szczegółowy program na stronie krakowskieforum.pl. W Klubie Olsza odbędzie się turnus półkolonii artystycznej, w którym może wziąć udział 14 uczestników w wieku 7-12 lat.

Ośrodek Kultury im. Cypriana Kamila Norwida

OKN zaprasza podczas ferii do ARTzony oraz Klubu Kuźnia.

ARTzona
os. Górali 4
Warsztaty kreatywne dla dzieci w wieku 7-12 lat, koszt: 30 zł (honorowane są: Krakowska Karta Rodzina 3+ i KKR z Niepełnosprawnym Dzieckiem). Obowiązują zapisy: j.lachiewicz@okn.edu.pl. Limit miejsc: 15 osób.

Wśród propozycji:

 • 30 stycznia, godz. 10.00-13.00
  Kreatywne przyborniki

  Uczestnicy warsztatów wykonają kreatywne przyborniki, czyli opakowania na materiały plastyczne.

 • 1 lutego, godz. 10.00-13.00
  Mityczny bestiariusz – warsztaty literacko-historyczne

  Gdy za oknem ścina mróz, a słońca brak organizatorzy warsztatów proponują wyprawę do słonecznej Grecji i Rzymu. Jednooki olbrzym? Latający koń? Trzygłowy pies? Wszystkie te dość niezwykłe stworzenia pojawiają się w greckich mitach i fascynują ludzi od wieków. Czy mogą wciąż nas inspirować? Co mówią nam o ludziach tamtych czasów, ich wyobraźni, wiedzy i wrażliwości? Uczestniczy warsztatów wcielą się role badaczy odległych kultur, poszukiwaczy historii niezwykłych, z których wspólnie utkają świat podań i mitów.

 • 3 lutego, godz. 10.00-13.00
  Ludowe pająki dobrych myśli

  Pająki to ludowe ozdoby tworzone w okresie zimy, najczęściej przed przesileniem zimowym oraz wiosennym. Ich zadaniem jest ochrona domu, zapewnienie zdrowia domownikom oraz przywołanie dobrych mocy i myśli. Pająki wieszane są w miejscu ważnym dla całej rodziny. Może to być miejsce, gdzie wiszą zdjęcia rodzinne lub prace plastyczne przyniesione ze szkoły. Może to być także miejsce, gdzie wspólnie siadamy do stołu lub miejsce gdzie odrabiamy lekcje. Ważne, by w momencie zawieszenia pająka pomyśleć coś dobrego i uwierzyć w jego moc. Uczestnicy warsztatów wykonają prostą konstrukcję pająka ludowego na bazie obręczy oraz poszczególne elementy.

Klub Kuźnia
os. Złotego Wieku 14
Warsztaty plastyczne, teatralne, biblioteczne, taneczne i filmowe dla dzieci w wieku od 7 do 11 lat. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy: tel. 12 648 08 86 lub klub@kuznia.edu.pl. Koszt: 15 zł za warsztat.

Harmonogram zajęć:

 • 6 lutego
  • godz. 10.00-11.30 – Warsztaty biblioteczne
  • godz. 11.30-13.00 – Teatralne czary-mary
 • 8 lutego
  • godz. 10.00-11.30 – Street dance – warsztaty taneczne
  • godz. 11.30-13.00 – Pejzaż zimowy – warsztaty plastyczne
 • 10 lutego
  • godz. 10.00-11.30 – Warsztaty filmowe dla dzieci. Od pomysłu do produkcji
  • godz. 11.30-13.00 – Recykling na wesoło – warsztaty plastyczne.

Ośrodek Kultury Kraków – Nowa Huta

We wszystkich 13 klubach Ośrodka Kultury Kraków – Nowa Huta odbędą się stacjonarne tygodniowe turnusy półkolonii dla dzieci w wieku 6-12 lat. Szczegółowy program półkolonii wraz z cenami za poszczególne turnusy można znaleźć na stronie internetowej: krakownh.pl. W czterech klubach: Zakole, Herkules, Pod Kasztanami, Jedność zajęcia będą realizowane w ramach budżetu obywatelskiego i dla uczestników zajęć będą bezpłatne.

Ośrodek Kultury – Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiacy”

W okresie ferii zimowych Zespół Pieśni i Tańca Krakowiacy we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci organizuje spotkania świetlicowe w budynku Ośrodka Kultury „Krakowiacy” w siedzibie przy ul. św. Gertrudy 4 w terminie od 30 stycznia do 10 lutego, od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 14.00. Udział bezpłatny.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-01-10
Data aktualizacji: 2023-01-28
Powrót

Zobacz także

Znajdź