Biznes rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

„Zanim zamarzną serca” – zbiórka charytatywna

UN Global Compact to największa na świecie inicjatywa skupiająca zrównoważony biznes. Od początku trwania wojny za wschodnią granicą realizuje działania wspierające uchodźców i mieszkańców Ukrainy, mobilizując polski i światowy biznes do niesienia pomocy. Tym razem ogłasza zbiórkę pieniędzy na zakup materiałów ocieplających i agregatu prądu dla Buczy. I Ty możesz pomóc naszym sąsiadom!

Fot. Materiały organizatorów

Przed naszymi sąsiadami obecnie najtrudniejszy okres od początku wybuchu wojny z Rosją. Do walki dołączyła zima, która już teraz doprowadza do spustoszenia nie tylko na polu bitwy, ale także tam, gdzie ludzie ciągle pozostają w swoich domach.

Niskie temperatury, brak prądu, okien i dachów to obecna sytuacja, z jaką mierzą się mieszkańcy Ukrainy. Mróz to kolejny wróg w tej wojnie. Ogromnym problemem jest też brak prądu, który utrudnia funkcjonowanie i komunikację niemalże w całym kraju. To skutek ostatnich rosyjskich ataków skierowanych na infrastrukturę energetyczną. W odpowiedzi na bezpośrednią prośbę przedstawicieli władz Buczy, poszukujących ratunku w kryzysowej sytuacji, UN GCNP odpowiada i stara się znaleźć pomoc.

UN Global Compact Network Poland (UN GCNP) kontynuuje swoje działania pomocowe i ogłasza zbiórkę pieniężną na zakup agregatów prądotwórczych oraz materiałów budowlanych, które pozwolą zapewnić schronienie jak największej liczbie mieszkańców zrujnowanej Buczy oraz odnowić kluczowe dla infrastruktury miasta budynki. Łączna wartość materiałów i sprzętu niezbędnych w pierwszym etapie pomocy wynosi 6 mln zł.

Zebrane środki przeznaczone zostaną na zakup:

  • 53 agregatów prądotwórczych o różnej mocy od 5 kW do 100 kW, których szacunkowy koszt wynosi około 400-500 tys. zł
  • materiały do odbudowy dachów o szacowanej wartości około 5,5 mln zł.

UN Global Compact Network Poland (UN GCNP), czyli polskie biuro największej inicjatywy zrzeszającej zrównoważony biznes, od początku trwania konfliktu realizuje działania wspierające uchodźców z Ukrainy, ale również mobilizuje polski i ukraiński biznes do niesienia pomocy. Teraz, gdy jest ona szczególnie potrzebna, organizacja zainicjowała zbiórkę, którą kieruje zarówno do dużych firm, mniejszych przedsiębiorców, jak i każdego z nas.

Link do zbiórki: zrzutka.pl/zanimzamarznaserca.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-12-16
Data aktualizacji: 2023-02-02
Powrót

Zobacz także

Znajdź