Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Podpisano umowę na modernizację stadionu miejskiego

Dziś zawarto umowę z wykonawcą modernizacji Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana na potrzeby III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023. Za realizację inwestycji będzie odpowiedzialna firma Eiffage Polska Budownictwo SA.

Fot. Jan Graczyński

Zakończyły się trwające od lipca działania zmierzające do wyłonienia wykonawcy do przeprowadzenia modernizacji stadionu miejskiego. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie przeprowadził 3 postępowania, które nie wyłoniły kontrahenta. Następnie jednostka zaprosiła do negocjacji firmy, które w toku postępowań przetargowych dotyczących stadionu składały oferty, bądź wykazywały zainteresowanie, chociażby poprzez zadawanie pytań wobec prowadzonych postępowań.

Negocjacje zakończyły się złożeniem jednej oferty, firmy Eiffage Polska Budownictwo SA, na kwotę 98 mln 858 tys. 555 złotych. ZIS na sfinansowanie modernizacji planował przeznaczyć 87 mln 844 tys. 610 złotych. By zapewnić brakujące środki jednostka zwróciła się do Ministerstwa Sportu i Turystyki z wnioskiem o zwiększenie dotacji na brakującą kwotę – ponad 11 mln złotych. W celu zapewnienia finansowanie inwestycji oraz podpisania umowy z wykonawcą, jednostka równolegle zawnioskowała do Rady Miasta Krakowa o zwiększenie Wieloletniej Prognozy Finansowej na 2023 rok o brakującą kwotę. Wniosek został pozytywnie rozpatrzony przez radę miasta. Jeśli Ministerstwo Sportu i Turystyki pozytywnie odniesie się do wniosku o zwiększenie dotacji środki gminne zostaną zwrócone do budżetu miasta. Jeśli nie, stanowić będą wkład własny do modernizacji Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana.

Co obejmuje inwestycja?

Umowa dotycząca modernizacji Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana na potrzeby III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 obejmuje m.in. modernizację fasady i instalacji HVAC związanych z wentylacją, klimatyzacją i ogrzewaniem. W ramach prac dotyczących elewacji planowana jest wymiana okien, drzwi i poprawa ogólnej estetyki obiektu. Zmiany mają też spowodować, że stadion będzie energooszczędny.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-12-08
Data aktualizacji: 2022-12-08
Powrót

Zobacz także

Znajdź