Nasze miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Pomóż zwierzakom przetrwać zimę

Ponad 700 czworonożnych podopiecznych ma obecnie Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Każdy z nich to nie tylko kolejna cyfra w statystykach, ale samotny, niemający własnego domu i kochającego właściciela kot lub pies, dla którego dotkliwy chłód może się okazać śmiertelnym niebezpieczeństwem. Dlatego – już po raz piąty – Centrum Kultury Podgórza organizuje zimową zbiórkę przedmiotów i artykułów dla bezdomnych zwierząt z krakowskiego schroniska.

Potrzebne są m.in. koce, ręczniki oraz poszewki na pościel, którymi będzie można wyścielić tymczasowe legowiska dla zwierzaków lub wykorzystać przy ich osuszaniu po kąpieli. Organizatorzy proszą, by nie przynosić kołder, poduszek ani materacy. Psy z pewnością by je przegryzły, co skończyłoby się nie tylko dużym bałaganem, ale również poważnym zagrożeniem dla zdrowia lub życia czworonogów, które połknęłyby pierze lub kawałki gąbki. Podobnie rzecz ma się z ubraniami – nie będą się nadawały na posłanie, a utylizacja niepotrzebnych tekstyliów będzie generowała dodatkowe koszty dla schroniska. Czworonogi ucieszą się natomiast z gotowych, miękkich legowisk.

Jak zawsze przyda się karma mokra i sucha. Organizatorzy zbiórki proszą, aby wybierać tę lepszej jakości – o wysokiej zawartości mięsa i innych składników ważnych dla zdrowia psów i kotów. Lepiej więc zdecydować się na mniejsze opakowanie karmy o dobrym składzie niż większą ilość takiej, która nie będzie miała dużej wartości odżywczej. Wielu podopiecznych KTOZ to zwierzęta chore lub po wypadkach, dlatego niezwykle cenna będzie również karma specjalistyczna, dla czworonogów zmagających się z problemami układu pokarmowego (lekkostrawna, typu gastrointestinal i sensitive) oraz w okresie rekonwalescencji (typu recovery i convalescence).

Pod opieką KTOZ są zwierzaki w różnym wieku – również te młode, które mają mnóstwo energii i uwielbiają psoty. Bez wahania można więc przynosić zabawki dla czworonogów oraz smycze i kagańce, które przydadzą się w czasie spacerów. Cennym podarunkiem dla maluchów, które potrzebują dużo ciepła, będą natomiast termofory.

Przekazywane rzeczy nie muszą być nowe – ważne, żeby były czyste i w dobrym stanie. Prezenty dla czworonogów można zostawić w jednym z 19 punktów zbiórek, które zostały zlokalizowane w siedzibie głównej Centrum Kultury Podgórza i 18 filiach. Szczegółowy wykaz punktów z danymi adresowymi znajduje się poniżej.

Zbiórka trwa do 5 stycznia. W poniedziałek, 9 stycznia, odbędzie się przekazanie wybierzemy wszystkich zebranych dla czworonogów prezentów Krakowskiemu Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami.

Lokalizacja punktów zbiórek

 1. Centrum Kultury Podgórza – siedziba główna, ul. Sokolska 13
 2. Centrum Sztuki Współczesnej Solvay, ul. Zakopiańska 62
 3. Dwór Czeczów, ul. Popiełuszki 36
 4. Fort Borek, ul. Forteczna 146
 5. Ośrodek Ruczaj, ul. Rostworowskiego 13
 6. Teatr Praska 52, ul. Praska 52
 7. Klub Aleksandry, ul. Aleksandry 1
 8. Klub Iskierka, ul. Żywiecka 44
 9. Klub Kostrze, ul. Dąbrowa 3
 10. Klub Piaskownica, ul. Łużycka 55 – pawilon handlowy I piętro
 11. Klub Przewóz, ul. Łutnia 1
 12. Klub Rybitwy, ul. Rybitwy 61
 13. Klub Skotniki, ul. Batalionów Chłopskich 6
 14. Klub Soboniowice, ul. Kuryłowicza 115
 15. Klub Swoszowice, ul. Kolejarzy 71
 16. Klub Tyniec, ul. Dziewiarzy 7
 17. Klub Wola Duchacka, ul. Malborska 98
 18. Klub Wróblowice, ul. Niewodniczańskiego 74
 19. Klub Zbydniowice, ul. Matematyków Krakowskich 102

Rzeczy można przynosić od poniedziałku do piątku w godzinach pracy każdej z placówek.

Zbiórka zwierzęta schronisko KTOZ _ CKP_ grudzień 2022_instrukcja

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-12-07
Data aktualizacji: 2023-01-05
Powrót

Zobacz także

Znajdź