Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Spektakl o Ewie Demarczyk w repertuarze Teatru Nowego Proxima

Ewa Demarczyk – „Czarny Anioł” polskiej piosenki, niebywała siła głosu, osobowości, interpretacji, niekwestionowana gwiazda znana i uwielbiana przez miliony odbiorców w Polsce i zagranicą jest bohaterką nowego spektaklu w repertuarze Teatru Nowego Proxima. „Kruchość wodoru. Demarczyk” na scenie przy ul. Krakowskiej można oglądać od 2 grudnia.

Teatr Nowy Proxima
Fot. Teatr Nowy Proxima / materiały prasowe

− Czy dążenie do doskonałości może zabić? Wszyscy zastanawiają się, dlaczego zniknęła? Dlaczego odeszła? Przed kim chowała się przez te wszystkie lata, kiedy czekaliśmy na Jej wielki powrót? Może pod czarnymi skrzydłami kryła się skrzywdzona biała ptaszyna, której dążenie do doskonałości było Jej największą korozją? Jaka siła jest w stanie skruszyć tak wielki talent? – to pytania, które stawiają twórcy spektaklu „Kruchość wodoru. Demarczyk”.

To kolejny po „Korze. Boskiej” autorski spektakl Katarzyny Chlebny. Jak wyjaśnia Piotr Sieklucki, dyrektor teatru, który w „Kruchości wodoru” występuje obok Katarzyny Chlebny, najnowsza propozycja z repertuaru co prawda skupia się na późnym etapie życia Ewy Demarczyk, ale nie jest przedstawieniem biograficznym. To także opowieść o roli artysty, o lękach i traumach, z jakimi zmagają się twórcy. Spektakl, który ma na celu oddanie hołdu związanej z Krakowem artystce, jest jednocześnie opowieścią wychodzącą poza postać Ewy Demarczyk.

Dodatkowe informacje oraz bilety na stronie internetowej teatrnowy.com.pl.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-12-02
Data aktualizacji: 2022-12-14
Powrót

Zobacz także

Znajdź