Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

FMF Young Talent Award 2023 – rusza konkurs dla młodych kompozytorów!

Festiwalowi Muzyki Filmowej w Krakowie już po raz 11. towarzyszy FMF Young Talent Award. Międzynarodowy konkurs jest dla młodych kompozytorów szansą, aby przebojem zdobyć uznanie branży i szerokiej publiczności. Zwycięski utwór usłyszymy na żywo podczas jednego z festiwalowych koncertów.

Fot. Materiały prasowe

Krakowski FMF należy do najważniejszych festiwali muzyki filmowej na świecie. Prezentowane w jego trakcie widowiska wyróżniają się nie tylko wysokim poziomem artystycznym, ale też innowacyjnością w sferze technologii dźwięku i obrazu. Wszystko to sprawia, że na FMF goszczą najwybitniejsi kompozytorzy naszych czasów, m.in. Hans Zimmer, Jan A.P. Kaczmarek czy John Powell.

W FMF Young Talent Award mogą wziąć udział osoby w wieku od 18 do 35 lat. Konkurs ma na celu wyłonienie uzdolnionych kompozytorów młodego pokolenia i zaprezentowanie ich twórczości szerokiej publiczności, a także przedstawicielom branży filmowej. W poprzednich edycjach wzięło udział ponad siedmiuset twórców z kilkudziesięciu krajów, a laureaci nagrody głównej działają dziś prężnie na międzynarodowym rynku muzyki filmowej.

Zadaniem, przed jakim staną uczestnicy 11. edycji konkursu, jest skomponowanie muzyki do wskazanego fragmentu filmu „14 Peaks: Nothing Is Impossible”. Bohaterem wyreżyserowanego przez Torquila Jonesa dokumentu jest nepalski wspinacz Nimsdai Purja, który podjął pozornie niemożliwe do zrealizowania wyzwanie zdobycia wszystkich czternastu ośmiotysięczników w ciągu 7 miesięcy. Film można obejrzeć na platformie Netflix.

Prace oceni międzynarodowe jury. Przewodniczyć mu będzie Miriam Cutler – nominowana do nagrody Emmy kompozytorka, specjalizująca się w filmach dokumentalnych, a równocześnie producentka, edukatorka i współzałożycielka The Alliance for Women Film Composers. W jury zasiądzie również Nainita Desai – autorka oryginalnej muzyki do „14 Peaks”.

Spośród uczestników zostaną wyłonieni laureaci pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca. Zwyciężczyni lub zwycięzca otrzyma statuetkę FMF Young Talent Award 2023 oraz możliwość wykonania swojego utworu na żywo podczas 16. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie, który odbędzie się w dniach 23‑30 maja. Ponadto dwanaścioro autorów najlepszych prac weźmie udział w prestiżowych warsztatach dla młodych kompozytorów prowadzonych przez specjalistów z branży muzyki filmowej.

Zgłoszenia konkursowe są przyjmowane tylko do 8 stycznia.

Organizatorami Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie są: Miasto Kraków, KBF oraz RMF Classic.

Jak wziąć udział w konkursie?

Zasady ogólne:

  • konkurs adresowany jest do osób między 18. a 35. rokiem życia , urodzonych po 31 grudnia 1987 roku, które w momencie zgłoszenia są pełnoletnie
  • każdy uczestnik może wysłać tylko jedno zgłoszenie
  • w konkursie nie mogą brać udziału zwycięzcy poprzednich edycji oraz laureaci drugiego i trzeciego miejsca konkursu FMF Young Talent Award 2022.

Zgłoszenie krok po kroku

1. Wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj.

2. Po pozytywnej weryfikacji zgłoszenia otrzymasz:

  • adres internetowy, z którego pobierzesz fragment filmu na potrzeby wykonania zadania
  • skład orkiestry
  • link do dysku, na który należy wgrać pracę
  • przyporządkowany indywidualny numer zgłoszenia.

3. Skomponowany utwór oznacz otrzymanym numerem zgłoszenia.

4. Wgraj na dysk pracę o nazwie identycznej z numerem zgłoszenia w formacie ZIP lub RAR (np. 123.zip). Zgłoszenie powinno zawierać dwa pliki:

  • partyturę w formacie PDF (123.pdf)
  • plik audio-wideo w formacie MP4 lub QuickTime (123.mp4, 123.mov lub 123.m4v).

5. O przyjęciu lub odrzuceniu zgłoszenia zostaniesz powiadomiony drogą elektroniczną na podany w formularzu zgłoszeniowym adres e-mail.

Szczegółowy regulamin konkursu FMF Young Talent Award 2023 i kryteria oceny prac znajdują się na stronie internetowej fmf.fm.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-11-28
Data aktualizacji: 2023-01-08
Powrót

Zobacz także

Znajdź