Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Niedzielne spacery z „Przyjacielem Krakowa”

Koło Grodzkie PTTK zaprasza na kolejne spacery z przewodnikami w ramach 51. edycji akcji „Zdobywamy Odznakę Przyjaciela Krakowa”. Aby wziąć udział w spacerze, wystarczy zgłosić się na wskazane miejsce zbiórki. Udział jest bezpłatny.

Fot. Maria Lappe / kologrodzkie.pl

Dziś, 27 listopada:

  • dla odznaki brązowej: „Stara dzielnica uniwersytecka”

    12 maja 1364 r. rozpoczęła się ponad 650-letnia historia najstarszej polskiej, a drugiej w Europie uczelni czyli Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na przestrzeni lat studiowali na niej najwybitniejsi polscy naukowcy, prawnicy, lekarze. Gmachy uczelni nie tworzą zwartego kompleksu urbanistycznego, lecz rozproszone są na terenie całego miasta. W centrum Starego Miasta, w obrębie dawnych murów miejskich znajdują się m.in: Collegium Maius, Collegium Iuridicum, Collegium Minus, Collegium Olszewskiego Collegium Physicum, Collegium Nowodworskiego, Collegium Witkowskiego i Collegium Novum – obecnie główny gmach i siedziba władz uczelni.
    Spotkanie o godz. 9.00 przed Domem Turysty PTTK – Hotelem „Wyspiański”, ul. Westerplatte 15/16.

  • dla odznaki srebrnej: „Literacki Kraków”
    W ciągu stuleci było wielu literatów piszących o Krakowie, a także tych, którzy wybrali Kraków na miasto swojego życia i dla niego tworzyli. Zarówno bardziej znanych jak Wisława Szymborska, Tadeusz Boy-Żeleński, Stanisław Wyspiański, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, Konstanty Ildefons Gałczyński czy Sławomir Mrożek, jak i mniej znanych, jak np. Anna Libera „Krakowianka”, Edmund Wasilewski, Juliusz Kaden-Bandrowski, Adam Polewka. Podczas spaceru poznajemy ich losy związane z naszym miastem.
    Spotkanie o godz. 9.30 przed Domem Turysty PTTK – Hotelem „Wyspiański”, ul. Westerplatte 15/16.

Szczegółowe informacje o akcji, program na cały miesiąc i regulamin zdobywania odznaki można uzyskać na stronie internetowej kologrodzkie.pl.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-11-25
Data aktualizacji: 2022-11-27
Powrót

Zobacz także

Znajdź