Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Zapytaj specjalistę o tarczycę

Specjalna infolinia z poradami endokrynologicznymi dla mieszkańców oraz cykl webinarów związanych z chorobami tarczycy, to działania w ramach projektu „Alfabet endokrynologii”, w który włączył się Urząd Miasta Krakowa, a który poprowadzi Fundacja Pro Endocrinologia.

Fot. materiały prasowe

W projekt zaangażowana jest prof. Anna Sowa-Staszczak, która specjalizuje się w endokrynologii ogólnej i onkologicznej, która udzielała porad endokrynologicznych pod specjalnie uruchomionym nr tel. 720 719 846.

Na pytania pacjentów odpowiadała 12 grudnia, w godz. od 15.30 do 17.30.

Osoby, które chcą uzupełnić swoją wiedzę w tym zakresie mogą posłuchać webinarów dotyczących diagnozowania i terapii chorób tarczycy.

Nagrania mają następujące tematy:

Fundacja Pro Endocrinologia w ramach swoich działań zajmuje się budowaniem świadomości oraz wczesną diagnostyką w zakresie nowotworów neuroendokrynnych.

Prof. Anna Sowa-Staszczak specjalizuje się w endokrynologii ogólnej oraz onkologicznej, przede wszystkim w temacie nowotworów neuroendokrynnych. Jest nauczycielem akademickim oraz członkiem PTE, PTMN, EANM oraz Europejskiego Towarzystwa Guzów Neuroendokrynnych.

Choroby tarczycy należą do najczęściej występujących schorzeń gruczołów dokrewnych i mają obecnie status chorób cywilizacyjnych.

pokaż metkę
Autor: Emilia Król
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-11-25
Data aktualizacji: 2022-12-16
Powrót

Zobacz także

Znajdź