Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Zmiany przy skrzyżowaniu ul. Jakubowskiego i Orwid

Od 28 listopada zmieniła się organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Macieja Jakubowskiego i dr Marii Orwid. Ma to związek z kolejnym etapem budowy ronda w tym miejscu. W związku z tym swoje trasy zmieniły linie autobusowe nr 125, 144 i 204.

Fot. Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie

W ramach rozbudowy ul. Jakubowskiego na skrzyżowaniu tej ulicy z ul. dr Marii Orwid powstaje rondo. Prace w części zostały już zrealizowane. 28 listopada rozpoczął się kolejny etap – wykonawca zajmie się budową ronda po stronie Szpitala Uniwersyteckiego. Dlatego konieczne jest wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu.

Zamknięty został również wjazd do szpitala na wysokości ul. dr Orwid. Dojeżdżając tą ulicą do ul. Jakubowskiego, nie pojedziemy na wprost – obowiązuje nakaz skrętu w prawo lub w lewo. Dojazd do lecznicy zapewniony jest wjazdem od ul. Jakubowskiego (bliżej ul. Kostaneckiego).

Południowy pas ul. Jakubowskiego, wraz z chodnikiem przed budowanym rondem, jest zamknięty dla ruchu. W rejonie prowadzonych robót obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h, a także zakaz parkowania.

W tym etapie robót ul. dr Orwid nadal jest jednokierunkowa.

Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie

Zmiany w kursowaniu linii autobusowych:

 • nr 125 – kursuje w następujący sposób:
  • w kierunku Prokocimia po trasie objazdowej: „Mały Płaszów P+R” – ... – ul. Teligi, ul. Wielicka, ul. Orwid, ul. Jakubowskiego – „Miejskie Centrum Opieki” / „Wydział Farmaceutyczny UJ”
  • kusy w kierunku Małego Płaszowa rozpoczynające się na pętli „Miejskie Centrum Opieki” odbywają się po stałej trasie
  • kusy w kierunku Małego Płaszowa rozpoczynające się na pętli „Wydział Farmaceutyczny UJ” odbywają się po trasie objazdowej: „Wydział Farmaceutyczny UJ” – ul. Obronna, ul. Kostaneckiego, prosto przez skrzyżowanie z ul. Jakubowskiego, ul. Kostaneckiego, Teligi – ... „Mały Płaszów P+R”
   • Przystanki „Miejskie Centrum Opieki” 03 oraz „Szpital Uniwersytecki / Instytut Pediatrii” 01 są nieczynne
   • W zamian autobusy zatrzymują się na przystanku tymczasowym „Szpital Uniwersytecki / Instytut Pediatrii” 71 – na ul. Kostaneckiego, za skrzyżowaniem z ul. Jakubowskiego
 • nr 144 – w kierunku Prądnika Białego kursuje bez zmian. W kierunku os. Rżąka kursuje po dotychczasowej trasie objazdowej: „Prądnik Biały” – ... – ul. Wielicka, ul. Kostaneckiego, nawrotka na nowym rondzie u zbiegu ul. Kostaneckiego i Jakubowskiego, ul. Kostaneckiego, ul. Wielicka – ... „Rżąka”
  • Przystanek „Miejskie Centrum Opieki” 02 nadal jest nieczynny
  • W zamian autobusy zatrzymują się na przystanku tymczasowym „Szpital Uniwersytecki / Instytut Pediatrii” 71 – na ul. Kostaneckiego, po zawróceniu na rondzie
 • nr 204 – w kierunku os. Ruczaj kursuje bez zmian. W kierunku Wieliczki kursuje po dotychczasowej trasie objazdowej: „Czerwone Maki P+R” – ... – ul. Wielicka, ul. Kostaneckiego, nawrotka na nowym rondzie u zbiegu ul. Kostaneckiego i Jakubowskiego, ul. Kostaneckiego, ul. Wielicka – ... „Wieliczka Miasto”
  • Przystanek „Miejskie Centrum Opieki” 02 nadal jest nieczynny
  • W zamian autobusy zatrzymują się na przystanku tymczasowym „Szpital Uniwersytecki / Instytut Pediatrii” 71 – na ul. Kostaneckiego, po zawróceniu na rondzie

Szczegóły zmian na stronie internetowej ztp.krakow.pl.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-11-22
Data aktualizacji: 2022-12-02
Powrót

Zobacz także

Znajdź