Nasze miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Tramwaj na alei Słowackiego – konsultacje społeczne

Do dziś, 9 grudnia, trwają konsultacje społeczne w sprawie opracowania wielowariantowej koncepcji budowy linii tramwajowej pomiędzy Nowym Kleparzem a placem Inwalidów. Ich celem jest poznanie oczekiwań mieszkańców co do zasadności realizacji linii tramwajowej w ciągu alei Słowackiego.

Fot. obywatelski.krakow.pl

Budowa linii tramwajowej na odcinku pomiędzy placem Inwalidów a Nowym Kleparzem ma przyczynić się m.in. do zwiększenia niezawodności sieci tramwajowej i tym samym umożliwiać prowadzenie trasy objazdowej tramwajów w przypadku awarii torowiska na ul. Karmelickiej bez konieczności zbędnego nadkładania drogi przez tramwaje.

Harmonogram konsultacji:

22 listopada i 5 grudnia odbyły się telefoniczne dyżury eksperckie pod numerami telefonów 607 962 010 i 12 616 89 24.

1 grudnia odbyło się spotkanie z mieszkańcami w XX Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Szlak 5.

Uwagi, opinie oraz propozycje rozwiązań można zgłaszać za pomocą formularza konsultacyjnego w nieprzekraczalnym terminie do 9 grudnia.

Formularz można przekazać:

  • w formie skanu/zdjęcia drogą elektroniczną na adres e-mail: gk.umk@um.krakow.pl
  • pocztą tradycyjną na adres: Wydział Gospodarki Komunalnej i Klimatu Urzędu Miasta Krakowa, ul. Wielopole 17a, 31-072 Kraków
  • poprzez Elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej (ePUAP) z dopiskiem „Konsultacje dotyczące koncepcji budowy linii tramwajowej Nowy Kleparz – Plac Inwalidów”.

Formularz konsultacyjny, a także prezentacje dotyczące wariantów budowy linii tramwajowej dostępne są na stronie internetowej obywatelski.krakow.pl oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Krakowa


Komórką organizacyjną odpowiedzialną merytorycznie za konsultacje jest Wydział Gospodarki Komunalnej i Klimatu Urzędu Miasta Krakowa:

Konsultacje prowadzone są we współpracy z firmą Sweco Polska Sp. z o.o. oraz Wydziałem Polityki Społecznej i Zdrowia UMK.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-11-21
Data aktualizacji: 2022-12-09
Powrót

Zobacz także

Znajdź