Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Przegląd remontów w dzielnicach

Pierwszy śnieg i minusowe temperatury nieco spowolniły prace drogowców. Jednak – jak informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa – zanim przyjdzie kalendarzowa zima, służby nadal będą remontować drogi i chodniki.

Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Dzielnica VI – Prądnik Biały

21 listopada ruszyły prace na ul. Kaczorówka (w rejonie ul. Pękowickiej). W pierwszej kolejności wykonana zostanie kanalizacja opadowa. Prace zakończą się 20 grudnia, a ich koszt to ok. 800 tys. zł. Zadanie zostanie wykonane w ramach programu modernizacji dróg.

Tego samego dnia drogowcy pojawili się na ul. Kościelnej. Zajmą się tu chodnikami oraz jezdnią. Najpierw chodniki i lokalne zwężenia, później wymiana nawierzchni – ruch utrzymany, przy połówkowym zamknięciu. Roboty potrwają do 9 grudnia br., a ich koszt to ok. 300 tys. zł. Zadanie w ramach Programu modernizacji dróg.

Z kolei w sobotę, 26 listopada, drogowcy pojawią się na ul. Makowskiego. Nowa nawierzchnia zostanie położona na odcinku od ul. Stachiewicza do ul. Łokietka, odnowiony zostanie też fragment chodnika. W czasie prac – ruch jednokierunkowy na odcinku od ul. Łokietka do ul. Stachiewicza – przejezdność zachowana. Przy wymianie nawierzchni – połówkowe zamknięcie. Pojawią się zmiany w komunikacji miejskiej – szczegóły w komunikacie Zarządu Transportu Publicznego.

Roboty zakończą się w pierwszej połowie grudnia, a ich koszt to ok. 500 tys. zł.

Zadanie realizowane w ramach programu modernizacji dróg i chodników dofinansowanego z rządowego programu wsparcia przygotowań III Igrzysk Europejskich w 2023 r. w zakresie inwestycji infrastrukturalnych.

Dzielnica VI – Bronowice

Drogowcy zakończyli zasadnicze prace na ul. Pasternik – nowa nawierzchnia została położona na odcinku od ul. Ojcowskiej do ul. Starego Dębu (granica miasta), miejscami wymienione zostały krawężniki, wyremontowane zostały trzy zatoki postojowe – które pokrył kolorowy beton. Teraz pozostały ostatnie prace porządkowe  – mogą pojawić się miejscowe zawężenia.

Od środy, 16 listopada, na ul. Armii Krajowej trwa remont chodnika – na odcinku od ul. Przybyszewskiego do ul. Zarzecze. Zmiany w organizacji ruchu głównie dla pieszych. Powstanie nowy ciąg pieszo-rowerowy. Prace zakończą się w grudniu, a ich koszt to ok. 700 tys. zł.

Dzielnica XVIII – Nowa Huta

17 listopada ruszyły prac na os. Krakowiaków (od budynku nr 14 do 17, koszt ok. 195 tys. zł), na os. Willowym (od budynku nr 18 do 24, koszt ok. 160 tys. zł) oraz os. Zielonym (od budynku nr 20 do 26, koszt ok. 320 tys. zł). Nową nawierzchnie zyskają ulice wewnątrzosiedlowe. Prace w tych trzech lokalizacjach potrwają do końca listopada. Zadania są realizowane z programu modernizacji dróg.

W poniedziałek, 21 listopada, drogowcy zaczęli remont chodnika przy ul. Bulwarowej – po stronie Zalewu Nowohuckiego. Pojawiły się lokalne zwężenia na odcinku od ul. Wojciechowskiego do Zalewu Nowohuckiego. Roboty zakończą się w połowie grudnia, a ich koszt ok. 250 tys. zł. Zadanie zostanie wykonane w ramach programu budowy chodników.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-11-21
Data aktualizacji: 2022-11-25
Powrót

Zobacz także

Znajdź