Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Ruszyły zapisy do 18. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego

W ostatnim dniu roku Stare Miasto i okolice tradycyjnie zostaną opanowane przez tłumy biegaczy – przebierańców, łączących sportową rywalizację z sylwestrową zabawą. W samo południe, z Małego Rynku, na trasę „Smoczej Piątki” lub „Radosnej Dziesiątki” wyruszą uczestnicy 18. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego. Obowiązuje limit startujących – 2000 osób. Warto dołączyć do tego kolorowego korowodu – po raz kolejny dochód z imprezy zostanie przekazany na rzecz Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis.

Fot. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie

„Smocza Piątka” (5 km) przeznaczona jest dla wszystkich chętnych, a „Radosna Dziesiątka” (10 km) dla osób pełnoletnich (w drodze wyjątku – za zgodą rodzica – dopuszczone do biegu mogą być osoby, które ukończyły 16 lat). Maksymalny czas przewidziany na pokonanie jednego z dwóch dystansów to 90 minut.

Mapa i opis trasy

Zapisy internetowe do 18. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego potrwają tylko do 23 grudnia (do końca dnia). Po tym terminie zgłoszenia będą przyjmowane jeszcze w Biurze Zawodów (zlokalizowanym w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Św. Marka 34) – 30 grudnia (czynne w godz. 15.00-20.00) i 31 grudnia (czynne w godz. 7.30-11.00), o ile wcześniej nie zostanie wyczerpany limit startujących – ustalony na 2000 osób (łącznie na oba dystanse).

Do 1 grudnia obowiązuje opłata startowa w wysokości 50 zł dla uczestników poniżej 18. roku życia i 65 zł dla dorosłych. Później wpisowe wzrośnie odpowiednio do 60 zł i 80 zł. W Biurze Zawodów wyniesie 80 zł i 100 zł.

Poza klasyfikacją generalną kobiet i mężczyzn na obu dystansach, prowadzona będzie także klasyfikacja drużynowa – dla najliczniej reprezentowanych grup biegowych (kluby, stowarzyszenia). Nagrodzone zostaną trzy kluby, z których największa liczba reprezentantów ukończy zawody. Pod uwagę brana będzie nazwa klubu podana indywidualnie przez każdego zawodnika podczas zapisów.

Zachęcamy do przebrania się w fantazyjne stroje – mile widziane kostiumy nawiązujące do historii, tradycji i kultury Krakowa. Autorom najbardziej pomysłowych kreacji specjalnie powołane Jury przyzna nagrody finansowe i rzeczowe w kategoriach: najlepiej przebrany zespół (liczący minimum 3 osoby; miejsca I-III), najlepiej przebrana para (osoby te muszą wspólnie pokonać całą trasę biegu i wbiec na metę trzymając się za ręce; miejsca I-III), najlepsze przebranie indywidualne (miejsca I-X) oraz najlepiej przebrane dziecko/nastolatek poniżej 18. roku życia (miejsca I-III).

Szczegóły znajdują się w regulaminie 18. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego.

Podobnie jak to było w przypadku pięciu poprzednich edycji, dochód z imprezy zostanie przekazany na rzecz Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-11-18
Data aktualizacji: 2022-12-02
Powrót

Zobacz także

Znajdź