Klimat rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Koła Gospodyń Wiejskich dzielą się dobrymi ekopraktykami

Porady dostępne w darmowym e-booku

Zbiór eko porad gospodyń domowych powstał jako efekt konkursu zorganizowanego przez Ministerstwo Klimatu i   środowiska „W moim domu nic się nie marnuje”, do którego spłynęło ponad 400 zgłoszeń od 230 Kół Gospodyń Wiejskich z całej Polski.

Konkurs polegał na dzieleniu się domowymi praktykami, które mają realny wpływ na kondycję środowiska naturalnego i klimatu. Wśród zgłoszeń często pojawiała się tematyka związana z oszczędzaniem wody i niemarnowaniem żywności. Uczestnicy dzielili się również swoimi patentami na tworzenie domowych dekoracji, np. ze zużytych rajstop czy zabawek dla dzieci z pozornie nikomu nieprzydatnych pustych puszek i kartonów, tym samym stosując upcykling i ograniczając ilość produkowanych odpadów.

Nadesłane propozycje konkursowe zostały ocenione przez komisję jury nie tylko pod względem zgodności treści pracy z tematyką konkursu. Uwagę zwracano również na oryginalność pomysłu, jego użyteczność, łatwość powszechnego zastosowania, innowacyjność, kreatywność i wpływ na ochronę środowiska.

Ebook to zbiór wielu ciekawych ekoporad, który powstał na bazie zwycięskich i wyróżnionych zgłoszeń. Są to sprawdzone rady i pomysły na życie bardziej eko, stosowane od lat w rodzinach laureatów. W dodatku wdrożenie ich we własnym domu nikomu nie sprawi kłopotu.

Zachęcamy do zapoznania się z e-bookiem, który jest dostępny tutaj i wykorzystanie rad w nim zawartych w codziennym życiu.

Źródło: Ministerstwo Klimatu i środowiska

pokaż metkę
Autor: Gospodarka komunalna
Osoba publikująca: Małgorzata Malina
Podmiot publikujący: Wydział Gospodarki Komunalnej i Klimatu
Data publikacji: 2022-11-18
Data aktualizacji: 2022-11-18
Powrót

Zobacz także

Znajdź