Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Mikołajkowa Sinfonietka

Wszystkie dzieci oraz rodziców pragnących przeżyć jedyne w swoim rodzaju Mikołajki zapraszamy do Centrum Kongresowego ICE Kraków we wtorek, 6 grudnia o godz. 10.00 na warsztaty oraz spotkanie z muzyką, które przeniosą nas w świąteczny nastrój!

Fot. Krakowskie Biuro Festiwalowe

W części warsztatowej Kids in Kraków (od godz. 10.00 do 11.00) we foyer Centrum Kongresowego ICE Kraków dzieci będą mogły wykonać świąteczne ozdoby: gwiazdki, pacynki, bombki, renifery, aniołki, a także ułożyć wielkoformatowe puzzle czy sprawdzić swoją formę na dużym torze przeszkód.

W części muzycznej, w programie koncertu Sinfonietki wykonane zostaną kolędy, pastorałki, muzyka w zimowym klimacie (m. in. fragment „Czterech pór roku” Vivaldiego), odbędzie się także spotkanie z Mikołajem oraz jego elfimi pomocnikami. Koncert poprowadzi Pani Sinfonietka (w tej roli niezrównana Danuta Augustyn), która z powodzeniem i aktywnie angażuje wszystkich słuchaczy na widowni poprzez animacje oraz zabawy muzyczne.

Wystąpią:

  • Danuta Augustyn – Pani Sinfonietka Sinfonietta Cracovia pod batutą Katarzyny Tomali-Jedynak
  • Krakowski Chór Dziecięcy pod dyr. Mateusza Hrynkiewicza
  • Wychowankowie Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. W. Żeleńskiego

Dodatkową atrakcję zapewniają kuglarze przebrani za elfy tańczące między publicznością oraz Mikołaj rozdający dzieciom zdrowe smakołyki.

Sinfonietka to cykl spotkań z muzyką dla najmłodszych słuchaczy organizowany przez Sinfoniettę Cracovię. Każde spotkanie rozwija dziecięcą pasję do muzyki oraz utrwala wzorce uczestniczenia w kulturze oraz jej współtworzenia. Jego odsłony łączą formułę koncertu z zabawami rozwijającymi słuch i muzyczną wrażliwość.

Cena biletu to 20 zł – przy zakupie dziesięciu biletów gwarantujemy jeden darmowy bilet dla nauczyciela/opiekuna. Liczba miejsc jest ograniczona. Rezerwacji grupowych można dokonywać, pisząc na adres: kontakt@kbfbilety.krakow.pl. Bilety obowiązujące wyłącznie na koncert były do pobrania na kbfbilety.pl.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-11-16
Data aktualizacji: 2022-12-02
Powrót

Zobacz także

Znajdź