Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

(Nie)codzienne problemy dorosłych pacjentów

Aktualne wytyczne leczenia bólu ostrego i przewlekłego. Na co warto zwrócić uwagę w podstawowej opiece zdrowotnej u kobiet spojrzenie ginekologa-onkologa. Zaburzenia rytmu serca – nowoczesne leczenie antyarytmiczne i doświadczenia własne – to tylko niektóre tematy kolejnej edycji konferencji medycznej z cyklu „Praktycy praktykom”, która odbędzie się już 14 grudnia. Wydarzenie jest organizowane przez lekarzy ze Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.

Fot. Materiały organizatorów

Program został tak skonstruowany, aby obejmował różnorodne zagadnienia, ale przede wszystkim są one oparte na doświadczeniu własnym medyków ze szpitala im. Żeromskiego. Tematy zainteresują zarówno lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, jak i pielęgniarki, ale też pracowników domów pomocy społecznej i zakładów opiekuńczo-leczniczych.

Już 14 grudnia w Teatrze Ludowym będzie można wymienić uwagi i podyskutować o problemach chorób osób dorosłych. Przysługują cztery punkty edukacyjne. Po części merytorycznej jest zaplanowany spektakl.

Marta Czubaj-Kowal, ordynator Oddziału Pediatrycznego i przewodnicząca Komitetu Naukowego, podkreśla, że aktualnie dzielenie się wiedzą, najnowszymi informacjami, praktycznymi rozwiązaniami i obserwacjami oraz wiarygodnymi danymi jest szczególnie ważne.

– Dzięki ścisłej współpracy szpitali z przychodniami podstawowej opieki zdrowotnej pacjenci są szybciej diagnozowani, trafiają do właściwego specjalisty. Nie tracimy cennego czasu, gdy liczy się każda minuta – zaznacza Czubaj-Kowal.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Szczegółowy program konferencji i rejestracja są dostępne na stronie internetowej zeromski-szpital.pl.

Wszelkie pytania można wysyłać na adres: agorska@zeromski-szpital.pl lub dzwonić pod numer: 12 622 92 47.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-11-16
Data aktualizacji: 2022-11-30
Powrót

Zobacz także

Znajdź