Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Szukasz pracowni twórczej? Skorzystaj z lokali oferowanych przez miasto

14 lokali o powierzchni od 11 do ponad 100 m2 zlokalizowanych w różnych punkach miasta zostało przeznaczonych na pracownie twórcze w ramach tegorocznej edycji „Programu mecenatu artystycznego i usług publicznych w zakresie kultury”. Wnioski o najem pracowni twórczych można składać tylko do dziś, 5 grudnia.

Fot. pixabay.com

Dzięki tej inicjatywie już kilkuset krakowskich artystów zyskało przestrzeń do realizacji różnorodnych działań twórczych. W aktualnej edycji projektu dostępne są nieruchomości zlokalizowane zarówno w centrum Krakowa, jak i w Nowej Hucie.

Wnioski mogą składać absolwenci uczelni artystycznych, członkowie związków i stowarzyszeń twórczych, a także twórcy nieprofesjonalni rekomendowani przez odpowiednie środowiska twórcze, prowadzący działalność we wszystkich dziedzinach kultury i sztuki.

Wybrani w konkursie artyści podpisują umowy najmu pracowni na pięć lat (z możliwością przedłużenia) i deklarują przeprowadzenie remontu we własnym zakresie, w zamian za preferencyjny czynsz. Lokale nie mogą być przeznaczone na cele mieszkalne.

Lista dostępnych lokali została opublikowana w Biuletynie Informacji Publicznej. Lokale można zobaczyć po wcześniejszym skontaktowaniu się administratorem (numery telefonów zostały podane w tabeli). Dodatkowe informacje, w tym możliwość udostępnienia zdjęć lokali, rzutów oraz zakresów potrzebnych prac remontowych można uzyskać w Wydziale Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa – tel.: 12 616 19 18.

− Udostępnianie lokali znajdujących się w zasobach miasta to lubiana przez artystów i ciesząca się popularnością w krakowskich środowiskach twórczych forma mecenatu. Cieszę się, że kolejny raz możemy zaprosić artystów do tego rodzaju współpracy. Skorzystanie z programu wymaga dostosowania się do kilku kwestii formalnych − na przykład prosimy zapoznać się ze stanem technicznym i obejrzeć lokale przed złożeniem wniosku, we wniosku zaś można wskazać maksymalnie dwa lokale. W przypadku lokali o powierzchni powyżej 50 m² preferowane będą wnioski o współnajem pracowni dwóch lub trzech osób – podkreśla Katarzyna Olesiak, dyrektorka Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMK.

Formularz wniosku wraz z procedurą KD-19 dotyczącą najmu lokali z zasobów Gminy Miejskiej Kraków przeznaczonych do prowadzenia działalności twórczej można pobrać w Biuletynie Informacji Publicznej. Wypełniony i podpisany wniosek w wersji papierowej należy złożyć lub przesłać pocztą na adres: Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego, ul. Wielopole 17a, 31-072 Kraków, tel.: 12 616 19 22 oraz elektronicznie na adres e-mail: pracownie.tworcze@um.krakow.pl (konieczne jest złożenie wniosku w dwóch wymienionych formach).

Wnioski można składać tylko do dziś, 5 grudnia. Za termin złożenia wniosku przyjmuje się datę wpływu do urzędu. Do wniosku należy załączyć kopię dyplomu lub w przypadku jego braku (artyści nieposiadający wyższego wykształcenia) dwie rekomendacje.

Ewentualne portfolio (zalecany wybór do dziesięciu najlepszych realizacji z ostatnich 2-5 lat) lub link dotyczący dorobku twórczego artysty najlepiej przesłać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mail: pracownie.tworcze@um.krakow.pl. W temacie wiadomości należy wpisać imię i nazwisko wnioskodawcy. Łączna wielkość załączników nie może przekraczać 1 MB.

pokaż metkę
Autor: Anna Latocha
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-11-14
Data aktualizacji: 2022-12-05
Powrót

Zobacz także

Znajdź