Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Peter Gabriel w przyszłym roku wystąpi w Krakowie

Peter Gabriel ogłosił plany swojej przyszłorocznej trasy koncertowej, która będzie promować nadchodzący album „i/o”. Pierwszym przystankiem europejskiego tournée będzie krakowska TAURON Arena. Koncert w naszym mieście odbędzie się 18 maja 2023 r.

Peter Gabriel
Fot. TAURON Arena Kraków / materiały prasowe

Będą to pierwsze solowe występy artysty poza Ameryką Północną od czasu trasy „Back to Front Tour” z 2014 roku. Cykl 22 koncertów w Europie rozpocznie się w Krakowie.Kolejne przystanki obejmują m.in. Danię, Francję, Niemcy, Wielką Brytanię i Włochy.

Podczas „i/o - The Tour” Gabriel zagra nowy materiał ze swojego nadchodzącego albumu „i/o”, a także sięgnie po swój wyjątkowy katalog muzyczny zawierający hity i ulubione kawałki fanów. Na koncertach dołączą do Gabriela stali członkowie zespołu Tony Levin, David Rhodes i Manu Katché.

Bilety trafiły do sprzedaży 14 listopada, na stronie internetowej livenation.pl. Przedsprzedaż dla fanów z listy mailingowej Peter's Fan Club ruszyła 8 listopada.

Peter Gabriel po raz pierwszy zyskał międzynarodową sławę dzięki sukcesowi zespołu Genesis, którego był współzałożycielem jeszcze w szkole. Odkąd opuścił Genesis w 1975 roku, jego kariera nagraniowa obejmowała jedenaście albumów studyjnych, ścieżki dźwiękowe do filmów „Birdy” Alana Parkera, „Ostatnie kuszenie Chrystusa” Martina Scorsese i „Rabbit Proof Fence” Philipa Noyce’a, a także liczne albumy koncertowe. Jego szeroka kariera muzyczna obejmowała liczne nagrody Grammy, założenie wytwórni Real World Records, a w 1980 roku stworzenie WOMAD - festiwalu, który zapoczątkował karierę wielu artystów z całego świata i właśnie obchodził swoje 40-lecie.

W 1992 r. Gabriel był współzałożycielem organizacji praw człowieka Witness, która jest pionierem wykorzystywania kamer i technologii w kampaniach na rzecz praw człowieka. Z kolei w 2007 roku wraz z sir Richardem Bransonem założył organizację The Elders, która została uruchomiony przez Nelsona Mandelę.

W 2006 roku Peter Gabriel został uhonorowany prestiżowym tytułem Człowieka Pokoju przez Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla, a w 2008 roku znalazł się również na liście Time 100. Dwukrotnie został wprowadzony do Rock & Roll Hall of Fame.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-11-08
Data aktualizacji: 2022-11-15
Powrót

Zobacz także

Znajdź