Rada Miasta rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Młodzieżowa Rada Krakowa ma prezydium

Podczas posiedzenia, które odbyło się 3 listopada młodzieżowi radni wybrali prezydium.

Fot. Dorota Zydroń

Młodzieżowa Rada Krakowa X kadencji (2022-2023) liczy 52 radnych. Radzie przewodniczy Mikołaj Sołtysik z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bartosza Nowodworskiego. Wiceprzewodniczącymi zostali: Aleksandra Twaróg, z XXI Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Witkiewicza, Amelia Paszyńska z Zespołu Szkół Geodezyjno-Drogowych i Gospodarki Wodnej im. Gabriela Narutowicza w Krakowie oraz Artur Szewczyk z Zespołu Szkół nr 1 im. św. Rafała Kalinowskiego w Krakowie. Sekretarzem rady została Weronika Cisowska z Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 1 im. mjr. Henryka Sucharskiego w Krakowie.

Nabór do Młodzieżowej Rady Krakowa prowadzony był we wrześniu. W jej skład mógł wejść jeden przedstawiciel szkoły ponadpodstawowej znajdującej się terenie Krakowa. Zgłoszenia dokonywał dyrektor placówki, po uprzednim przeprowadzeniu wyborów do Młodzieżowej Rady Krakowa przez Samorząd Uczniowski.

Młodzieżowa Rada Krakowa została powołana uchwałą Rady Miasta Krakowa z 19 lutego 2014 r.  w celu wspierania i upowszechniania idei samorządowej wśród młodzieży. Misją Młodzieżowej Rady Krakowa jest kształtowanie postaw prospołecznych, obywatelskich, demokratycznych i patriotycznych poprzez m.in.: rozwijanie, wspieranie i upowszechnianie idei samorządności wśród młodzieży, promowanie idei społeczeństwa obywatelskiego, upowszechnianie zasad działania samorządu terytorialnego wśród młodzieży, inicjowanie, wspieranie i koordynowanie samorządowej działalności młodzieży, rozpoznawanie i reprezentowanie interesów młodzieży wobec instytucji publicznych i pozarządowych, organizację aktywnego uczestnictwa młodzieży w życiu publicznym, integrację i współpracę środowisk młodzieżowych na terenie Miasta Krakowa.

Uchwała nr XCVII/1449/14 RMK z 19 lutego 2014 r. w sprawie powołania Młodzieżowej Rady Krakowa

pokaż metkę
Autor: Magdalena Bartlewicz
Osoba publikująca: Małgorzata Kubowicz
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2022-11-04
Data aktualizacji: 2022-11-04
Powrót

Zobacz także

Znajdź