Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Eksplozja sztuki, czyli Open Eyes Art Festival

Niemal dwadzieścia ekspozycji, instalacje, projekcje, panele dyskusyjne, targi artystyczno-designerskie, warsztaty, wykłady, a na zakończenie odsłonięcie muralu ― tylko do 23 listopada trwa w Krakowie Open Eyes Art Festival.

Open Eyes Art Festival 2022
Fot. materiały prasowe

Wydarzenie jest organizowane już po raz drugi przez Akademię Sztuk Pięknych we współpracy z fundacją i agencją GAP oraz Nowohuckim Centrum Kultury.

Tegoroczny festiwal nosi tytuł „Mistrzowie, uzurpatorzy i uciekinierzy”. Co się za nim kryje? – Każdy artysta, w istocie swoich działań, niezależnie od tego, czy jest młodym adeptem, czy wiekowym weteranem nieustająco dąży do osiągnięcia mistrzowskiej doskonałości. Każdy artysta jest uzurpatorem, dającym sam sobie prawo do sięgania po wymykające się naukowemu „szkiełku i oku” piękno. Każdy jest uciekinierem, gdyż żeby tworzyć, żeby sięgać po to, co nieznane, co skrywa się za horyzontem, nieustająco porzuca obznajomione miejsca, metody, koleiny obyczaju, a w końcu własne mistrzostwo. Mistrz bowiem, to nie jest wiekowy, obuty w ciepłe bambosze własnych umiejętności specjalista. Mistrz to starzec, z cielęcym zachwytem w oczach wymykający się śmiercionośnym dla sztuki oczywistościom – mówi pomysłodawca wydarzenia, rektor krakowskiej ASP, prof. Andrzej Bednarczyk.

Open Eyes Art Festival jest unikalną okazją do spotkania starych mistrzów, mistrzów nam współczesnych i tych, którzy dopiero aspirują do roli przyszłych mistrzów. Obok prac Jerzego Nowosielskiego będzie można podziwiać realizacje Małgorzaty Mirgi-Tas i Sergieja Czajki, obok prac wybitnych artystów-dydaktyków ASP – dokonania ich byłych wychowanków i obecnych studentów. Organizatorzy także przywołają pamięć o prof. Sławomirze Karpowiczu.

Program festiwalu na stronie asp.krakow.pl.

Open Eyes Art Festival 2022

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-10-17
Data aktualizacji: 2022-11-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź