Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Krakowska Jesień Muzyczna, czyli spotkania z kameralną muzyką klasyczną

Już po raz dziewiąty Stowarzyszenie Artystyczne „Porta Musicae" wraz z Filharmonią im. Karola Szymanowskiego w Krakowie zapraszają na Krakowską Jesień Muzyczną. Festiwalowy koncert odbędzie się w Filharmonii Krakowskiej dziś, 21 października.

Cracw Golden Quintet
Fot. Archiwum własne Cracow Golden Quintet / materiały prasowe

9. Krakowska Jesień Muzyczna to pięć spotkań z kameralną muzyką klasyczną. Zaproszenie organizatorów przyjęli: Cracow Golden Quintet, Duo Fortecello, Włodzimierz Spodymek i Barbara Hortyńska, Volodja Balzalorsky i Aleksandar Serdar oraz Meccore String Quartet.

Planując program dziewiątej edycji festiwalu, dyrektorzy artystyczni – Jan Kalinowski i Marek Szlezer – postanowili zaprezentować składy instrumentalne, które nie gościły dotychczas na festiwalu. Dlatego w tym roku będziecie okazja posłuchać kwintetu instrumentów dętych oraz duetu saksofonu z fortepianem. Zespoły te będą zaprezentowane w kontekście najbardziej znanych formacji kameralnych: kwartetu smyczkowego oraz duetów skrzypiec i wiolonczeli z fortepianem.

Nie zabraknie też premier i nowości – po raz pierwszy zostaną zaprezentowane publiczności aranżacje dzieł Lutosławskiego i Szymanowskiego napisane specjalnie dla Cracow Golden Quintet; usłyszymy też światową premierę utworu Franciszka Araszkiewicza na wiolonczelę i fortepian, zamówionego i napisanego w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie” Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca.

W wykonaniu zaproszonych zespołów wysłuchamy też dzieł Wojciecha Kilara, Karola Szymanowskiego, Johannesa Brahmsa, Roberta Schumanna, Astora Piazzolli czy Krzysztofa Pendereckiego.

Szczegółowe informacje o wykonawcach oraz o programie dostępne są na stronach internetowych filharmonia.krakow.pl i kjm.festiwalmuzyczny.com.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-10-11
Data aktualizacji: 2022-10-21
Powrót

Zobacz także

Znajdź