Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować w budżecie obywatelskim

Trwa głosowanie w budżecie obywatelskim. Każdy mieszkaniec Krakowa może oddać swój głos na wybrane projekty ogólnomiejskie i dzielnicowe. Głosować można elektronicznie lub osobiście w wybranym punkcie na terenie miasta.

Fot. budzet.krakow.pl

Stacjonarne punkty do głosowania znajdują się w każdej dzielnicy. O tym w jakich miejscach, dniach i godzinach są czynne można sprawdzić na liście [pdf] lub na specjalnie przygotowanej mapie na stronie internetowej msip.um.krakow.pl. Po kliknięciu na wybrany punkt pokazuje się dokładna lokalizacja, a także dni i godziny otwarcia.

Organizatorzy przygotowali także dodatkowe punkty do głosowania. 12 października, głos można było oddać także przed wejściem do Szkoły Podstawowej nr 134 w Opatkowicach w godzinach od 12.00 do 13.00.

Głosowanie elektroniczne

Aby zagłosować elektronicznie, należy zarejestrować się na stronie budzet.krakow.pl podając swoje dane: imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer PESEL, a dla osób, które go nie mają: datę urodzenia i płeć, numer telefonu komórkowego oraz numer i nazwę dzielnicy zgodnie z adresem zamieszkania. Głosowanie przez internet wiąże się z koniecznością potwierdzenia założenia konta poprzez SMS.

Jeżeli głosowaliśmy elektronicznie już w poprzednich latach, nie ma potrzeby zakładać nowego konta, wystarczy zalogować się na już istniejące, podając adres e-mail oraz hasło.

Szczegółowa instrukcja, jak założyć konto i jak głosować elektronicznie, dostępna jest tutaj [pdf].

W tej edycji budżetu obywatelskiego do wyboru mamy 558 projektów, w tym 93 wnioski ogólnomiejskie oraz 465 dzielnicowe. Głosowanie trwa do 14 października.

 

pokaż metkę
Autor: Emilia Król
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-10-04
Data aktualizacji: 2022-10-13
Powrót

Zobacz także

Znajdź