Nasze miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Odbiorcy miejskiego ciepła bezpieczni

Urząd Regulacji Energetyki podniósł taryfę wytwarzania ciepła w PGE Energia Ciepła SA oddział w Krakowie o prawie 38 proc. W związku z tym nastąpi wzrost cen dla odbiorców ciepła i wyniesie ok. 16 proc. PGE i CEZ zapewniają, że mają zapasy węgla, które wystarczą na najbliższe 4–5 miesięcy.

Fot. Jan Graczyński

– 30 września Urząd Regulacji Energetyki podniósł taryfę wytwarzania ciepła w Łęgu o prawie 38 proc. Na szczęście, jeżeli chodzi o dostarczanie tego ciepła do mieszkań, wzrost nie będzie taki duży i wyniesie ok. 16 proc. Mam nadzieję, że to będzie ostatnia podwyżka w tym sezonie. Spodziewaliśmy się, że ta decyzja zapadnie później, ale też że podwyżka będzie wyższa – zaznacza Andrzej Kulig, zastępca prezydenta ds. polityki społecznej i komunalnej.

– Dostałem zapewnienie, iż zapasy węgla w naszej elektrociepłowni są na tyle wysokie, że możemy być spokojni o ciepło w domach co najmniej na najbliższe 4–5 miesięcy. Zapasów węgla z każdym dniem przybywa, co nam wszystkim powinno dać dużo spokoju, który w tych trudnych czasach jest szczególnie potrzebny – dodaje Andrzej Kulig.

Cena dostaw ciepła w Krakowie, dystrybuowanego przez MPEC, jest w dużej mierze uzależniona od dostawców. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej SA w Krakowie jest dystrybutorem ciepła, które pochodzi z trzech źródeł: PGE Energia Ciepła SA oddział w Krakowie, CEZ Skawina SA (oba zasilane węglem) i Zakładu Termicznego Przetwarzania Odpadów (Krakowski Holding Komunalny).

 

pokaż metkę
Autor: Patrycja Piekoszewska
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-10-04
Data aktualizacji: 2022-10-12
Powrót

Zobacz także

Znajdź