Ekologia rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Jesienna akcja sprzątania Dłubni

Dziś, 9 października, po raz dziesiąty odbędzie się akcja sprzątania rzeki Dłubni. Poza tradycyjnym sprzątaniem odbędzie się też „Spływanie i sprzątanie” szlakiem kajakowym oraz RECY-Rajd. Tym razem uczestnicy będą porządkować najdzikszy odcinek rzeki wzdłuż ul. Melchiora Wańkowicza, gdzie łatwo dotrzeć i śmiecić.

Fot. materiały prasowe

RECY-Rajd Dłubnia 2022

RECY-Rajd to pieszy spacer wzdłuż wyznaczonej trasy, na której to znajdować się będą punkty kontrolne. Każda drużyna uczestników otrzyma w pakiecie startowym kartę uczestnictwa oraz worki na śmieci. Przy każdym punkcie kontrolnym znajdować się będzie wolontariusz posiadający zestawy pytań dla drużyny/uczestników. Pytania te będą dotyczyć tematyki recyklingu, ekologii oraz historii, przyrody, kultury i geografii związanej z rzeką Dłubnią. Największa suma punktów zdobyta na trasie RECY-Rajdu przez poszczególne drużyny zostanie ogłoszona po dotarciu wszystkich drużyn na metę. Przewiduje się nagrody rzeczowe dla zwycięzców!

„Spływanie i sprzątanie” czyli sprzątamy rzekę z kajaka!

To coś dla odważnych i już wcześniej kajakiem spływających po rzece Dłubni czy też innych rzekach. Wraz z prowadzącym grupę w pojedynkę w kajaku 2-osobowym będzie można sprzątać rzekę z kajaka, wrzucając śmieci do kajaka. Metą będzie most na ul. Ptaszyckiego, gdzie śmieci zostaną wyładowane z kajaków, a kajaki wrócą na przyczepę. Tutaj też będzie zakończenie akcji sprzątania i ciepły posiłek. Uwaga! Sprzątanie uzależnione jest od warunków pogodowych i może być odwołane.

10. akcja Czysta Dłubnia Jesień 2022 odbędzie się od tradycyjnego spotkania z uczestnikami o godz. 11.00 nad Zalewem Nowohuckim przy grill Manhattan BBQ. Akcja ma charakter indywidualnego sprzątania wzdłuż ul. Wańkowicza. Teren będzie mocno zróżnicowany prowadzący drogą, a potem błotnistą leśną ścieżką wzdłuż rzeki Dłubni. Uczestnikom zostaną rozdane worki na śmieci i rękawice. Sprzątanie potrwa do godz. 13.00, po czym uczestnicy spotykają się po drugiej stronie ul. Ptaszyckiego, gdzie nastąpi podsumowanie akcji, ogłoszenie wyników RECY-Rajdu i konkurs na najdziwniejszy śmieć znaleziony podczas akcji.

Szczegóły akcji oraz zapisy na RECY-Rajd i „Spływanie i sprzątanie” na: fundacja.ecotravel.pl oraz facebook.com

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-10-04
Data aktualizacji: 2022-10-09
Powrót

Zobacz także

Znajdź