Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Swiatłana Cichanouska w Krakowie

W niedzielę, 30 września, w Krakowie gościła Swiatłana Cichanouska. Spotkanie przedstawicielki białoruskiej opozycji i kandydatki na prezydenta Białorusi w wyborach w 2020 r. z przedstawicielami władz Krakowa, Uniwersytetu Jagiellońskiego, krakowskich instytucji kultury oraz białoruskiej diaspory odbyło się w Wilii Decjusza.

Swiatłana Cichanouska w Willi Decjusza
Fot. Kuba Ociepa / materiały prasowe

Nieprzypadkowo to Willa Decjusza została wybrana na miejsce spotkania z Cichanouską. Od lat bowiem ta krakowska instytucja kultury wspiera demokratyczną opozycję na Białorusi – organizuje Festiwal Wielokulturowy, do udziału w którym zaprasza białoruskich artystów.

Na międzynarodowych konferencjach w Wilii Decjusza występowali m.in. Stanisław Szuszkiewicz i Alaksandr Milinkiewicz. W ramach programu ICORN Willa Decjusza gościła Lawona Barszczeuskiego, Andreja Chadanowicza oraz Uładzimira Niaklajewa.

Przyznawaną od lat w Willi Decjusza Nagrodą im. Sérgio Vieira de Mello uhonorowano m.in. Alaksandra Milinkiewicza oraz Centrum Obrony Praw Człowieka „Wiasna”. Natomiast w tym roku w czasie kilkudniowego wydarzenia „Kultura na uchodźstwie” prezentowano także sztukę i kulturę białoruskich twórców, należących do białoruskiej opozycji.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-10-04
Data aktualizacji: 2022-10-04
Powrót

Zobacz także

Znajdź