Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Tydzień solidarności z osobami chorującymi psychicznie

Już po raz czwarty odbył się Krakowski Tydzień Zdrowia Psychicznego „Human Week”. W tym roku trwał od 10 do 14 października. Tematyka tegorocznej konferencji koncentrowała się wokół osoby prof. Antoniego Kępińskiego, jednego z najwybitniejszych polskich psychiatrów, przedwcześnie zmarłego kierownika krakowskiej Kliniki Psychiatrii.

Fot. Materiały organizatorów

Wśród pytań i zagadnień, na które starali się odpowiedzieć organizatorzy, są m.in.: jak zmieniła się psychiatria, jak zmienił się świat, jak zmieniliśmy się my od czasów Antoniego Kępińskiego, czy problemy psychiczne pozostają niezmienne, czy modyfikują się wraz z nowymi okolicznościami społecznymi i kulturowymi, a także czy leczymy obecnie skuteczniej niż w czasach prof. Kępińskiego.

 

Na zakończenie tygodnia wykładów – podobnie jak w ubiegłych latach – psychiatrzy oraz organizatorzy rozegrali w hali 100-lecia KS Cracovia towarzyski mecz piłki nożnej.

 

Organizatorami „HUMAN WEEK” są Szpital Uniwersytecki w Krakowie we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie oraz z Urzędem Miasta Krakowa, przy zaangażowaniu Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej.

Więcej informacji na stronie internetowej humanweek.pl.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Anna Duda
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-09-29
Data aktualizacji: 2022-10-14
Powrót

Zobacz także

Znajdź