Nasze miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Pięć firm chce budować Krakowskie Centrum Muzyki

Do drugiego przetargu na budowę Krakowskiego Centrum Muzyki stanęło pięć firm z całej Polski. Otwarcie ofert nastąpiło 15 września, a obecnie trwa weryfikacja złożonych ofert pod kątem formalno–prawnym. Dopiero po dokonaniu szczegółowej weryfikacji spółka ARMK będzie mogła ogłosić wyniki postępowania przetargowego oraz rozpocząć procedurę zmierzającą do zawarcia umowy wykonawczej ze zwycięską firmą.

Fot. wizualizacja

W Cichym Kąciku ma powstać nowoczesna sala koncertowa z widownią na 1000 miejsc, wyposażona w scenę dla 120 muzyków i balkon mogący pomieścić 80-osobowy chór, a także aula na 300 osób. Główny budynek Centrum ma być gotowy w 2024 roku.

Wcześniej na terenie muzycznego kompleksu powstanie parking na 194 samochody. Jego budowa już trwa. W tej chwili powstają żelbetowe konstrukcje podziemia parkingu.

Parking, który powstanie na tyłach budynku KCM, ma nawiązywać w formie do bryły Centrum. Gotowy ma być do sierpnia roku przyszłego. Będzie to trzykondygnacyjna, otwarta, ażurowa konstrukcja z zieloną, roślinną elewacją i fotowoltaiką na dachu. Jego budowa jest szacowana na ok. 30 mln zł.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-09-26
Data aktualizacji: 2022-10-06
Powrót

Zobacz także

Znajdź