Komunikacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Ruszyły konsultacje w sprawie budowy linii tramwajowej na os. Rżąka

23 września rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące opracowania pn. „Wielowariantowa koncepcja budowy linii tramwajowej pomiędzy skrzyżowaniem ulic Wielickiej, Teligi, Kostaneckiego a osiedlem Rżąka wraz z pętlą tramwajową oraz parkingiem Park&Ride”.

Fot. Obywatelski Kraków

Celem konsultacji z mieszkańcami jest wybór najkorzystniejszego dla mieszkańców przebiegu linii tramwajowej do osiedla Rżąka, a także umożliwienie im zgłoszenia uwag do przedstawianych rozwiązań koncepcyjnych.

Budowa linii tramwajowej do osiedla Rżąka ma umożliwić:

  • lepsze skomunikowanie południowych osiedli Krakowa: os. Rżąka, południowej części os. Nowy Bieżanów – zapewnienie mieszkańcom niezawodnego i szybkiego środka transportu
  • poprawę obsługi Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego oraz Nowej Siedziby Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie
  • zatrzymanie części ruchu wjazdowego do Krakowa od strony Wieliczki i autostrady A4 dzięki budowie parkingu P+R i umożliwieniu przesiadki na linie tramwajowe i autobusowe.

Prowadzone przez Wydział Gospodarki Komunalnej i Klimatu Urzędu Miasta Krakowa we współpracy z firmą Sweco Polska Sp. z o.o. oraz Wydziałem Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa konsultacje potrwają do 14 października.

Więcej informacji na stronie poświęconej konsultacjom społecznym.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-09-23
Data aktualizacji: 2022-09-29
Powrót

Zobacz także

Znajdź