Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Weekend w Krakowie – sprawdź, co się dzieje!

Wielka Lekcja Ekologii, festiwale, zakończenie sezonu linii muzealnej, smocze atrakcje, koncerty, kiermasze i wiele innych. Takie atrakcje przygotował dla was Kraków. Sprawdźcie!

Fot. Jan Graczyński

Wielka Lekcja Ekologii po raz szósty

Tegoroczna edycja Wielkiej Lekcji Ekologii przebiega pod hasłem „Kraków w dobrym klimacie”. Zapraszamy dziś, w godz. 11.00–16.00 do TAURON Areny Kraków. Tym razem będzie to wydarzenie plenerowe. Do udziału zapraszamy całe rodziny: dzieci, dorosłych i seniorów. Na każdą z tych grup czekać będzie mnóstwo atrakcji. W strefie wystawienniczej położonej od strony parku Lotników znajdzie się kilkanaście stanowisk, przygotowanych przez spółki i jednostki miejskie oraz partnerów.

Zadbaj o jesienną formę w skateparku!

„Kraków w formie" wjeżdża w jesień! Tym razem na rolkach, deskorolkach, hulajnogach i rowerach BMX. Jeśli chcesz postawić pierwsze „kroki” w skateparku lub udoskonalić technikę i bezpieczeństwo jazdy, weź udział w bezpłatnym szkoleniu w sobotę lub niedzielę. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci i młodzieży.

Krakowska Linia Muzealna – zakończenie sezonu

W ramach zakończenia tegorocznego sezonu Krakowskiej Linii Muzealnej już dziś zostały uruchomione specjalne linie obsługiwane taborem zabytkowym. Jednocześnie przypominamy, że po raz ostatni w tym roku kursuje linia tramwajowa 0.

Specjalne atrakcje w Smoczej Jamie

Wszyscy, którzy chcą przenieść się do fantastycznego świata rządzonego przez wielki ród Targaryenów, powinni udać się na wawelski wzgórze, gdzie do dziś można doświadczyć ognia smoków z Westeros i zanurzyć się w klimacie serialu „Ród smoka”.

9. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci

Kino Pod Baranami zaprasza na pokazy filmowe w ramach 9. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci, które odbędą się w dwa weekendy: 24-25 września oraz 1-2 października. Jak co roku, to ogólnopolskie wydarzenie zawita do krakowskiego Kina Pod Baranami, gdzie zaprezentowanych zostanie dziesięć wyjątkowych filmów animowanych i aktorskich dla widzów w wieku od 4 do 12 lat.

XXI Podgórskie Dni Otwartych Drzwi

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa Stowarzyszenie PODGORZE.PL zaprasza na wielkie zwiedzanie Podgórza podczas XXI Podgórskich Dni Otwartych Drzwi, które zakończą się dziś. W tym roku temat przewodni wydarzenia brzmi: „Połączeni dziedzictwem”.

Kiermasz Pogranicza Kultur na Małym Rynku

Do 2 października potrwa Kiermasz Pogranicza Kultur zorganizowany na Małym Rynku. To okazja do poznania oferty twórców ludowych i rzemieślników. Wydarzenie od lat przyciąga krakowian i turystów odwiedzających nasze miasto.

Festiwal równości III, 25 września

Festiwal Równości III to wydarzenie poświęcone idei równości pomiędzy mężczyznami i kobietami, wskazywaniu form pracy na rzecz równości oraz prezentacji działań rozwijających już istniejące kulturowe obszary równości pomiędzy płciami i wspólnotowości.

Zapraszamy również na wydarzenia w pozostałych instytucjach kultury:

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Műller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-09-23
Data aktualizacji: 2022-09-25
Powrót

Zobacz także

Znajdź