Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Szlakiem nowohuckich neonów

Pierwszy spacer w ramach projektu „Szlak nowohuckich neonów” odbył się 24 września. Uczestnicy zobaczyli neony istniejące i miejsca, w których kiedyś znajdowały się na terenie Osiedla Teatralnego i Bieńczyc. Na kolejny spacer Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida zaprasza już dziś, 23 października o godz. 10.00, podczas którego zostaną zaprezentowane neony istniejące i miejsca, w których neony znajdowały się na alei Róż i w okolicy.

Szlakiem nowohuckich neonów prowadzi Paweł Bochenek – założyciel Inicjatywy Krakowskie neony, której celem jest usystematyzowane zbieranie informacji oraz ikonografii dotyczącej historycznych neonów, a także upowszechnianie wiedzy o tym elemencie tkanki miejskiej.

Zapisy prowadzone są na: www.okn.edu.pl.

Szlak nowohuckich neonów” to projekt przypominający neonowe dziedzictwo Nowej Huty. Jego realizację rozpoczęła kwerenda, w efekcie której powstanie lista podstawowych informacji nt. nowohuckich neonów wraz z ich lokalizacjami. Dzięki niej wytyczony i opracowany będzie szlak z bardziej szczegółowymi opisami neonów: historycznych istniejących, historycznych nieistniejących, historycznych zrekonstruowanych i współczesnych. Przeprowadzony zostanie też zogniskowany wywiad grupowy z mieszkańcami i aktywistami nt. przyszłości neonowego dziedzictwa, trzy spacery po nowohuckich neonach oraz warsztaty projektowania neonów dla dzieci i dorosłych. Powstanie krój pisma odwołujący się do liternictwa nowohuckich neonów oraz przykładowe wizualizacje nowych neonów w przestrzeni publicznej z jego wykorzystaniem. Efekty zostaną podsumowane w publikacji w wersji drukowanej i online, zawierającej dodatkowo teksty o genezie i przyszłości neonowego dziedzictwa Nowej Huty.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-09-23
Data aktualizacji: 2022-10-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź