Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Ruszyła druga w Polsce szkolna Akademia Huawei

Zespół Szkół Elektrycznych nr 1 w Krakowie jest drugą szkołą ponadpodstawową w Polsce, która podjęła współpracę z Akademią Huawei, dzięki czemu uczniowie otrzymają dostęp do ogólnoświatowej platformy i całej gamy specjalistycznych kursów.

Fot. pexels.com

Huawei ICT Academy to partnerstwo Huawei i akademii na całym świecie. Akademia zapewnia szkolenia w zakresie technologii ICT Huawei, zachęca uczniów i studentów do uzyskania certyfikatów Huawei i rozwija talenty z praktycznymi umiejętnościami w branży technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Krakowska szkoła dołączyła do globalnej społeczności. Na świecie działa 1900 akademii zlokalizowanych w 110 krajach. Co roku w organizowanych przez nie kursach uczestniczy około 150 tys. osób. Uzyskują umiejętności i certyfikaty cenione w branży IT, m.in. w takim zakresie jak usługi w chmurze, cyberbezpieczeństwo, baza danych, komunikacja korporacyjna, sieć WLAN, LTE, 5G, sztuczna inteligencja i wiele innych.

 

Akademia Huawei funkcjonuje na kilku polskich uczelniach: Politechnice Poznańskiej, Politechnice Łódzkiej, Akademii Leona Koźmińskiego i Politechnice Warszawskiej. Do tej pory jedyną szkołą ponadpodstawową, w której działała akademia, był Zespół Szkół Łączności im. Mikołaja Kopernika w Poznaniu.

Na polskich uczelniach Huawei prowadzi program ICT Academy. Wszystkie jednostki naukowe w nim uczestniczące otrzymują dostęp do wiedzy o najnowszych rozwiązaniach technologicznych i wzbogacają swoją ofertę naukową dla studentów i kadry akademickiej. Wykładowcy i studenci mogą korzystać z darmowych szkoleń, które kończą się egzaminem i certyfikatem.

pokaż metkę
Autor: Małgorzata Tabaszewska
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-09-22
Data aktualizacji: 2022-09-22
Powrót

Zobacz także

Znajdź