Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Poprawa nawierzchni na węźle drogowym im. gen. L. Rayskiego

W ten weekend drogowcy zajmują się wymianą sfatygowanej nawierzchni na węźle drogowym im. gen. Ludomiła Rayskiego (wiadukt nad ul. I. Stella-Sawickiego). W trakcie prac obowiązują zmiany w organizacji ruchu.

Fot. materiały prasowe

Prace modernizacyjne na węźle im. Rayskiego są realizowane do poniedziałku, 26 września do godz. 4.30:

  • w pierwszym etapie zamknięte zostały lewoskręty na węźle oraz wewnętrzne pasy na wprost. Wyznaczone w terenie zostały trasy objazdowe dla: kierunku rondo Czyżyńskie, kierunku rondo Mogilskie – ul. Wiślicka, kierunku ul. Stella-Sawickiego – ul. Medweckiego, kierunku ul. Nowohucka – ul. Medweckiego, ul. Nowohucka – ul. Mogilska
  • w drugim etapie zamknięte zostaną lewoskręty na węźle oraz wewnętrzne pasy na wprost oraz lewoskręt z al. Jana Pawła II w ul. Stella-Sawickiego. Wyznaczone w terenie zostaną trasy objazdowe dla: kierunku rondo Czyżyńskie – rondo Dywizjonu 308, kierunku rondo Mogilskie – ul. Wiślicka, kierunku ul. Nowohucka – ul. Medweckiego, ul. Nowohucka – ul. Mogilska.

W trakcie każdego z etapów dostępne są przejazdy: pod węzłem w ciągu ulic Stella-Sawickiego i Nowohuckiej, na wprost w ciągu al. Jana Pawła II (po jednym pasie w każdym kierunku). Jest możliwość zawrócenia na rondzie Czyżyńskim i na skrzyżowaniu z ul. Markowskiego.

Pojawiły się zmiany w komunikacji miejskiej – szczegóły w komunikacie Zarządu Transportu Publicznego.

Zadanie realizowane w ramach Programu modernizacji dróg i chodników dofinansowanego z rządowego Programu wsparcia przygotowań III Igrzysk Europejskich w 2023 r. w zakresie inwestycji infrastrukturalnych.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Műller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-09-22
Data aktualizacji: 2022-09-25
Powrót

Zobacz także

Znajdź