Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Trenuj w Krakowie! Śniadanie Biegowe i zajęcia nordic walking

Już dziś odbędą się kolejne bezpłatne zajęcia w ramach tegorocznej edycji prowadzonego przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie projektu „Trenuj w Krakowie!”, który wpisuje się w miejską kampanię „Kraków w formie”. Dorosłych biegaczy zapraszamy na Śniadanie Biegowe przed zbliżającym się 15. Biegiem Trzech Kopców, a następnie spotkanie przy zdrowym posiłku w hotelu ibis Kraków Centrum. Pełnoletni miłośnicy chodzenia z kijami mogą wziąć udział w zajęciach nordic walkig „Chodźże z nami!”.

Fot. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie

Biegaj w Krakowie!

Wspólnie z marką ASICS i Sklepem Biegacza już dziś zapraszamy na kolejne zajęcia pod hasłem „Biegaj w Krakowie!”. Przyjść może każdy dorosły, bez względu na poziom zaawansowania. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy.

Kiedy: dziś, godz. 10.00 (całoroczny harmonogram zajęć znajduje się TUTAJ)

Gdzie: krakowskie Błonia (zbiórka przed Sklepem Biegacza w pasażu Stadionu Miejskiego Cracovia przy ul. Józefa Kałuży 1)

Co będziemy robić?

Już dziś serdecznie zapraszamy na wyjątkowe spotkanie biegowe. Trening połączony zostanie ze Śniadaniem Biegowym. Spotykamy się o godz. 10.00 przed Sklepem Biegacza, skąd przebiegniemy na wał nad Wisłą. Tam wykonamy rozgrzewkę bieżną. Następnie przejdziemy do ćwiczeń sprawnościowych oraz akcentu siły biegowej. Potem wspólnie potruchtamy i zakończymy część biegową rozciąganiem przed hotelem ibis Kraków Centrum, do którego udamy się po zajęciach na nasze Śniadanie Biegowe – zaplanowane na godz. 11.15. Tam, oprócz zdrowej żywności, będą czekały na uczestników również cenne informacje o żywieniu przedstartowym i porady od dietetyka sportowego – Kasi Biłous, ekspertki ASICS. Wspólnie spędzimy czas, porozmawiamy i podsumujemy nasze dotychczasowe przygotowania.

Regulamin zajęć
Kadra trenerska

Biegaj w Krakowie, Kasia Biłous

Chodźże z nami! Treningi nordic walking

Nie szukaj wymówek – chodźże z nami! Stroną merytoryczną i dobrym treningiem zajmują się fachowcy (wśród nich mistrz świata w nordic walking – Jakub Deląg, a także olimpijczyk, medalista mistrzostw świata i Europy w chodzie sportowym – Grzegorz Sudoł). Przyjść może każdy dorosły, nie obowiązują wcześniejsze zapisy.

Zajęcia nie są ukierunkowane na rywalizację sportową, a raczej na zdrowie i sprawność fizyczną. Na treningi zapraszamy wszystkich miłośników chodzenia z kijami, ale także osoby, które dopiero chcą rozpocząć przygodę z tym sportem i poznać tajniki prawidłowej techniki.

Należy zabrać własne kije, ponieważ wszystkie komplety przygotowane dla uczestników zajęć zostały już rozdysponowane.

Kiedy: sobota, 24 września, godz. 9.00 – grupa zaawansowana, godz. 10.45 – grupa początkująca (całoroczny harmonogram zajęć znajduje się TUTAJ)

Gdzie: zbiórka przed głównym wejściem do TAURON Areny Kraków od strony ul. Lema, zajęcia w parku Lotników Polskich

Co będziemy robić?

Na najbliższych zajęciach obie grupy zadbają o gibkość swojego ciała. Będzie dużo ćwiczeń rozciągających – jako profilaktyka przeciw kontuzjom. Powyższe aspekty połączymy z długim chodzeniem oraz szlifowaniem techniki.

Regulamin zajęć
Kadra trenerska

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Műller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-09-21
Data aktualizacji: 2022-09-24
Powrót

Zobacz także

Znajdź