Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

„Mój świadomy wybór” dla przyszłych absolwentów szkół

Grodzki Urząd Pracy w Krakowie po raz kolejny zaprasza krakowskie szkoły ponadpodstawowe do udziału w programie „Mój świadomy wybór”. Jego celem jest przygotowanie młodzieży do planowania kariery zawodowej, podejmowania i dokonywania ewentualnych zmian decyzji zawodowych oraz edukacyjnych. Decyzje te są podejmowane w oparciu o własne zasoby uczestników i analizę informacji na temat rynku pracy oraz systemu edukacji. Udział w programie jest bezpłatny.

Fot. materiały prasowe

W ramach programu całe spotkanie podzielone jest na cztery etapy wg. określonych zagadnień:

  1. Współczesny rynek pracy – w którym analizujemy rynek pracy pod kątem najczęściej stosowanych sposobów poszukiwania zatrudnienia. Poruszamy w nim także kwestie identyfikowania barier oraz poznanie zasad ułatwiających znalezienie pracy. Ponadto dokonujemy identyfikacji i analizy metod znajdowania ofert pracy wraz określeniem indywidualnych sposobów ich poszukiwania.
  2. Rynek edukacyjny i uczenie się przez całe życie – to etap, w którym przedstawiamy system edukacji oraz inne formy uczenia się. Zawarte są w nim tematy związane z przetwarzaniem informacji, zawodami przyszłości, czy placówkami kształcenia. Ważną kwestią jest także zagadnienie uczenia przez całe życie, jako trendu panującego we współczesnym świecie.
  3. Planowanie własnego rozwoju – w tym etapie przedstawiamy sposoby i narzędzia badawcze do identyfikowania własnych kompetencji i predyspozycji zawodowych.
  4. Indywidualne spotkanie z doradcą zawodowym (opcjonalnie) – podczas którego uczniowie wspólnie z doradcą zawodowym mogą opracować indywidualny bilans kompetencji, umiejętności oraz swoich słabych i mocnych stron.

Udział w programie jest całkowicie bezpłatny. Po zgłoszeniu przez szkołę chęci uczestnictwa w programie, doradcy zawodowi umawiają się z daną placówką edukacyjną na termin spotkania z uczniami, które prowadzone jest w formie interaktywnych wykładów grupowych i indywidualnych konsultacji.

Czas realizacji spotkania to około dwie godziny. Bezpośrednio po wykładzie, dla zainteresowanych uczestników, możliwe jest również przeprowadzenie indywidualnych konsultacji z doradcą zawodowym.

Zapraszamy dyrektorów krakowskich szkół ponadpodstawowych do nawiązania kontaktu z Referatem Poradnictwa Zawodowego w celu ustalenia szczegółów współpracy i umówienia spotkania. Zapisy na nowy rok szkolny 2022/2023 prowadzimy na bieżąco.

Więcej informacji na: www.gupkrakow.pl

pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-09-19
Data aktualizacji: 2022-09-19
Powrót

Zobacz także

Znajdź