Klimat rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Klimat dla pokoleń

„Klimat dla pokoleń” to tytuł nowej kampanii społecznej samorządu Województwa Małopolskiego, mająca na celu zwrócenie uwagi na zmiany klimatu i ich rolę w naszym codziennym życiu.

Fot. Województwo Małopolskie

Celem inicjatywy adresowanej do mieszkańców naszego województwa jest wzrost poziomu wiedzy na temat przyczyn i skutków zmian klimatu a także zachęcenie do zmiany dotychczasowych nawyków, jak np.: oszczędzanie energii i wody, ograniczanie ilości wytwarzanych odpadów i ich segregowanie czy też wybór mniej szkodliwych dla środowiska środków transportu jak: rower czy komunikacja miejska.  

Z materiałów przygotowanych w ramach kampanii można dowiedzieć się m.in. dlaczego ostanie zimy są mniej śnieżne, dlaczego burze i ulewy powodujące lokalne powodzie i podtopienia wiążemy ze zmianą klimatu a także dlaczego warto świadomie planować zakupy i korzystać z usług lokalnych dostawców. W kampanii sporo uwagi poświecono zagadnieniom związanym z oszczędzaniem energii i racjonalnemu gospodarowaniu wodą. Warto zapoznać się z nimi i wykorzystać praktyczne porady, które pozwolą nie tylko ograniczyć rachunki, ale także negatywny wpływ na środowisko naturalne i klimat.

Wsparciem merytorycznym w kampanii Klimat dla pokoleń jest zespół Doradców ds. klimatu i środowiska m.in. z Wydziału Gospodarki Komunalnej i Klimatu UMK, który prowadzi działania edukacyjne w tym obszarze skierowane do różnych grup odbiorców, m.in.: do uczniów krakowskich szkół podstawowych czy seniorów. Spotkać ich także można podczas wielu miejskich wydarzeń adresowanych do mieszkańców i powiązanych tematycznie z dzianiami na rzecz klimatu i środowiska. Najbliższe wydarzenie: szósta edycja Wielkiej Lekcji Ekologii  już w niedzielę 25 września br. na TAURON Arena Kraków. Zapraszamy!

Kampania Klimat dla pokoleń jest realizowana w ramach projektu LIFE-IP EKOMALOPOLSKA, dofinansowanego ze środków programu LIFE Unii Europejskiej oraz NFOŚiGW.

Więcej na ten temat tutaj.

Klimat dla pokoleń  baner
Źródło: Województwo Małopolskie 
pokaż metkę
Autor: Małgorzata Malina / Gospodarka komunalna
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-09-19
Data aktualizacji: 2022-09-19
Powrót

Zobacz także

Znajdź