Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Martwisz się o swoje dziecko? Ruszyła specjalistyczna pomoc dla dzieci z poszczególnych dzielnic

Dziecko nie zawsze mówi wprost, że coś je gnębi. O niektórych problemach trudno rozmawiać z rodzicami, czasami nie wiadomo, jak znaleźć właściwe słowa. Młody człowiek może jednak wysyłać sygnały, że dzieje się coś niepokojącego, a opiekun powinien umieć je rozpoznać, by w porę zareagować i okazać dziecku wsparcie. Dlatego Wydział Edukacji UMK wraz ze Szpitalem Klinicznym im. dr. Józefa Babińskiego SPZOZ w Krakowie zachęcają rodziców i opiekunów poszukujących wsparcia dla dziecka do kontaktu z zespołem infolinii Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży Kraków Południe.

Fot. unsplash.com

W przypadku zmian zachowania dzieci związanych z samopoczuciem, wyglądem, psychiką, samooceną i stosunkami międzyludzkimi warto poprosić o pomoc i skonsultować swoje obawy z odpowiednim fachowcem.

Specjaliści udzielający porad w ramach infolinii pomagają w podjęciu decyzji o przystąpieniu do projektu. W pilotażowym projekcie mogą brać udział rodzice dzieci mieszkających w dzielnicach Dębniki, Borek Fałęcki-Łagiewniki oraz Swoszowice.

Zespół infolinii działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 20.00, pod numerem telefonu: +48 726 204 176.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy także na stronę internetową projektu centrumpomocydim.com.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-09-16
Data aktualizacji: 2022-09-26
Powrót

Zobacz także

Znajdź